1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.10.2018
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Półmaraton Perkins – harmonogram zamknięcia dróg

perkins 2016Już w ten weekend w naszym mieście ponownie zagości jedno z najważniejszych w całym regionie wydarzeń sportowych. Perkins Great Eastern Run odbędzie się w niedzielę, 14 października. W tym dniu, aby zagwarantować sprawny przebieg imprezy, niektóre z ważnych i głównych dróg w Peterborough zostaną czasowo zamknięte.

Randki rekrutacyjne w Peterborough

job dating queensgate peterboroughPrzed poszukującymi zatrudnienia w naszym mieście osobami kolejna szansa na spotkanie z potencjalnymi pracodawcami. Tym razem jednak w bardzo nietypowej, acz zyskującej coraz większą popularność, formie randki rekrutacyjnej, wzorowanej na „speed dating”, która znacząco różni się od formalnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Śmiertelny wypadek w fabryce w Peterborough

wybuch peterborough glDo tragedii, w wyniku której jedna osoba poniosła śmierć, doszło wczoraj w fabryce asortymentu pirotechnicznego Le Maitre przy Fourth Drove (Fengate) w Peterborough. Właśnie tam, około godziny 10:37 rano, nastąpiła eksplozja. Szczegóły incydentu nie są jeszcze znane – wiadomo, że pogotowie, które zostało wezwane na miejsce, zauważyło dym wydobywający się z dachu jednego z budynków firmy.

BadRhino w Peterborough

badrhino peterboroughDobra wiadomość dla wszystkich dobrze zbudowanych panów w naszym mieście. Na rogu ulic Bridge Street i Bourges Boulevard, w lokalu centrum handlowego Rivergate, od kilku dni znajduje się sklep BadRhino. Marka to część firmy Yours Clothing, która ma swoją siedzibę w Peterborough – a sklep w Rivergate stał się trzecim butikiem w całym UK.

Co trzeci noworodek w Peterborough ma matkę z UE

dzieci peterborough 2018W zeszłym roku w Peterborough przyszło na świat trzy tysiące dzieci. Według danych udostępnionych przez Office of National Statistics; 878 z tych noworodków, a zatem 28.6% dzieci, urodziły kobiety, które pochodzą z krajów Unii Europejskiej. Tym samym nasze miasto znalazło się na pierwszym miejscu w całej Anglii i Walii pod względem liczby urodzeń przez matki, które nie są rodowitymi Brytyjkami.

Kara dla nauczyciela z Peterborough

nauczyciel st michaels school peterboroughNauczyciel szkoły podstawowej w Peterborough, który rzucał w uczniów nakrętkami od długopisów i odsunął krzesło, powodując tym samym upadek swojego podopiecznego na podłogę – został ukarany dożywotnim zakazem wykonywania zawodu.

Śmieciowy problem w Peterborough

smieci peterborough 2018Tegorocznego lata mieszkańców Peterborough zalewa nie tylko fala upałów, ale niestety również i śmieci. Rezydenci różnych dzielnic w naszym mieście narzekają i skarżą się do urzędu. Oburzona jest także nasza rodaczka, mieszkająca przy Hanbury (Orton), która wraz z mężem i niepełnosprawnym synkiem musi mierzyć się ze skutkami pracy służb komunalnych.

Przeprowadzka Yours Clothing

yours clothing peterboroughZapowiedź stała się faktem. Założona w Peterborough firma Yours Clothing, sprzedawca ubrań oraz akcesoriów dla kobiet w dużych rozmiarach, zakupiła właśnie nowy magazyn, biuro i centrum dystrybucji w naszym mieście. Przeprowadzki do nowej siedziby należy się spodziewać jeszcze przed końcem tego roku. Inwestycja stała się możliwa dzięki znakomitym wynikom finansowym, jakie przedsiębiorstwo osiągnęło w zeszłym roku.

Ostatni etap remontu Bourges Boulevard

koniec remontu bourges boulevardRozpoczął się ostatni etap remontu Bourges Boulevard w Peterborough, a wraz z nim pojawiły się dalsze utrudnienia w ruchu drogowym na trasie. Prace drogowe nad nowym skrzyżowaniem, ułatwiającym dostęp do parkingu Network Rail blisko stacji kolejowej trwają od lutego, a ich zakończenie przewidywane jest na początek sierpnia.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC