1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.8.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Nowe opłaty parkingowe w Peterborough

oplaty parking peterboroughPo przymusowym zamknięciu parkingu Northminster w centrum miasta, o którym pisaliśmy tutaj, władze Peterborough podjęły decyzję o zmianie opłat za korzystanie z pobliskich parkingów przy Dickens Street i Wellington Street. Zmianie ulegnie również wykupiony czas parkowania. Obecnie kierowcy płacą £1 za parkowanie do jednej godziny i £4 do 24 godzin na wyżej wymienionych postojach.

Bijatyka w Queensgate

awantura queensgateDo dantejskich scen doszło wczoraj, przed godziną 17:00, w centrum handlowym Queensgate w Peterborough. Na parterze budynku, między sklepami John Lewis i Primark wywiązała się awantura i bijatyka, w której czynnie uczestniczyło około dwudziestu młodych osób. Kolejne trzydzieści „dopingowało” w zdarzeniu, przebywając w tym samym czasie na piętrze.

Śmiertelny wypadek na A1139

wypadek rondo eyeWczoraj, tj. w poniedziałek, 29 lipca, około godziny 23:00, doszło do kolejnego już wypadku na trasie A1139 Frank Perkins Parkway. W jego wyniku zginęły trzy osoby; kierowca i pasażerowie samochodu. Policja jest w trakcie ustalania szczegółów kraksy. Relacje naocznych świadków przedstawiają jednak przerażający scenariusz.

Pilne zamknięcie parkingu Northminster

northminster parking peterborough 2019Został wybudowany czterdzieści lat temu, a obecnie nie nadaje się już do użytku. Według raportu specjalistów parking przy Northminster, zarządzany przez Peterborough City Council, może stwarzać niebezpieczeństwo dla swoich użytkowników. Urząd podjął zatem decyzję, że miejsce zostanie zamknięte dzisiaj o północy.

Nieruchomości w Peterborough drożeją

Ceny nieruchomości w Peterborough wzrosły w maju o 0.3%. Ta wiadomość nie jest niespodzianką - wzrost wpisuje się w tendencję, która trwa w naszym mieście od przynajmniej roku. Na początku lata 2018 kupujący mogli bowiem zapłacić o 3.4% mniej za dom czy mieszkanie niż obecnie.

Promocje na otwarcie nowego Aldi

aldi peterboroughNowy sklep Aldi przy Maskew Avenue w Peterborough przyjmie swoich pierwszych klientów w czwartek, 1 sierpnia, o godzinie 08:00. Warto być w tym gronie, gdyż z okazji oficjalnego otwarcia, na pierwszych trzydzieści osób czeka upominek; torba ze świeżymi warzywami i owocami.

Zabójstwo przy Cromwell Road

cromwell road morderstwoDziś w godzinach porannych doszło do tragedii w domu przy Cromwell Road w Peterborough. Służby zostały wezwane na miejsce około godziny 6:40 w związku z doniesieniami o przemocy. Policjanci i ratownicy medyczni zastali kobietę, która nie dawała znaku życia oraz trzy inne, ranne osoby.

Budowa nowej szkoły rozpoczęta

hampton lakes primary school peterboroughFirma Interserve Group, na mocy kontraktu o wartości 6.3 mln funtów, zawartego z Hampton Academies Trust, Peterborough City Council i Department for Education - rozpoczęła budowę nowej szkoły podstawowej w naszym mieście. Konstrukcja pomieszczeń Hampton Lakes Primary School zostanie ukończona w 2020 roku, ale uczniowie wstąpią do szkoły o wiele wcześniej.

Seria kradzieży w Stanground

kradzieze samochody stanground peterboroughPolicja ostrzega mieszkańców dzielnicy Stanground w Peterborough przed pozostawianiem jakichkolwiek rzeczy na widoku w swoich samochodach. Apel został wystosowany po odnotowaniu w dniu 18 czerwca nad ranem aż siedmiu włamań do różnych pojazdów. Złodzieje najprawdopodobniej zauważyli cenne dla nich łupy i siłą wdarli się do aut, wybijając szyby i przecinając materiałowe dachy samochodów.

Nowa atrakcja w parkach Peterborough

tenis stolowy peterboroughDzięki współpracy lokalnego urzędu, Viridor, Table Tennis England oraz Living Sport, mieszkańcy naszego miasta, gdy tylko pogoda na to pozwoli, mogą korzystać z nowych stołów do gry w ping ponga, zainstalowanych w najpopularniejszych miejscach rekreacyjnych na terenie całego Peterborough.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC