1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ROZPOCZYNA SIĘ PRZEBUDOWA BOURGES BOULEVARD – PRACE POTRWAJĄ AŻ ROK

bourges_boulevard_peterboroughPrzemiana drogi szybkiego ruchu w centrum miasta w zadrzewiony bulwar, przyjazny pieszym i rowerzystom, rozpocznie się pod koniec maja. Po jej zakończeniu, Bourges Boulevard otrzyma centralny pas zieleni z około 30 drzewkami, wysokimi na 10 metrów oraz dwa sygnalizowane przejścia dla pieszych o szerokości 10 metrów, pomiędzy rondami Crescent Bridge i Bright Street.

Pojazdy poruszające się po drodze będą również mogły, po raz pierwszy, skręcać w prawo ze Station Road – wszystko dzięki sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu.

Wykonawcą przebudowy jest firma Eurovia Contracting (North). Szacunkowy koszt inwestycji to 4.5 miliona funtów.

Podczas trwania prac, ruch drogowy zostanie ograniczony do jednej linii w danym kierunku.

Użytkownicy drogi muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu, które potrwają aż rok, z małą przerwą od listopada do nowego roku, kiedy to prace zostaną przerwane w związku z okresem świątecznym.

Dostęp do parkingów centrum handlowego Queensgate i do dworca kolejowego zostanie utrzymany podczas remontu jezdni.

- Bourges Boulevard w swojej obecnej formie tworzy barierę dla przemieszczania się w centrum miasta – komentuje Simon Machen, dyrektor działu rozwoju i rewitalizacji Urzędu Miasta w PeterboroughPrzebudowa stworzy właściwe przejście dla pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Wspomoże ona także zmiany w rejonie dworca, gdzie wkrótce zacznie się budowa nowego, większego sklepu Waitrose.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC