1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 13.12.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Uwaga na trefne kaski motocyklowe

kask_peterboroughPeterborough City Council Trading Standards wystosowało ostrzeżenie do motocyklistów, aby uważali przy zakupie kasków, które potencjalnie mogą być niebezpieczne. Pewną ilość kasków biuro skonfiskowało od jednego z lokalnych dostawców, ale podejrzewa się, że trefne produkty mogą być sprzedawane jeszcze w innych punktach.

 

Jeśli i Wy dokonaliście zakupu kasku Jiekai, model JK 100 lub JK 1000, to po pierwsze powinniście przestać używać tego kasku, a następnie zwrócić go do miejsca, gdzie został zakupiony.

Testy na części z odzyskanych kasków wykazały, że nie wytrzymują one siły uderzenia i nie dają odpowiedniej ochrony. Dodatkowo, pasek do kasku pod brodą można było urwać jedną ręką.

- Jako ktoś, kto sam jeździ motorem, jestem zaszokowany tymi rezultatami – komentuje Peter Stonely, główny oficer Peterborough Trading Standards – Chociaż nasz lokalny dostawca współpracuje z nami i pomaga w wycofaniu produktu z rynku, to obawiamy się, że klienci mogli zakupić kaski z innych źródeł. Kaski, które przetestowaliśmy, mają na opakowaniu etykietę „Model JK 100”, a na kasku „JK 1000”. Oprócz tego, na tyle kasków widnieje numer „GB811-1998” – nie jest to legalny znak bezpieczeństwa w Unii Europejskiej. 

kask_peterborough

kask_peterborough

kask_peterborough

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC