1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Nowe children’s centres w Peterborough

children centre peterboroughJak zapewne pamiętacie, w marcu tego roku nasz urząd podjął decyzję o przeorganizowaniu ośrodków dla dzieci na terenie Peterborough. Decyzja, a zwłaszcza jej część mówiąca o zamknięciu niektórych placówek, wzbudziła sprzeciw rodziców z całego miasta. Urząd zdecydował się poprosić szkoły i zainteresowane organizacje o pomoc w zarządzaniu tymi ośrodkami, których ze względów finansowych nie mógł dłużej utrzymywać – dla prawie wszystkich udało się znaleźć pomoc.

Nowe children centres zaoferują od teraz rodzinom z dziećmi poniżej 5. roku życia cały wachlarz usług (m.in. porady położnych czy pomoc dla matek cierpiących z powodu depresji poporodowej) i atrakcji, łącznie z baby cafés. Placówki będą mogły być także używane dla realizacji inicjatyw samych rodziców.

Lista usług każdego children centre w Peterborough będzie poszerzana w ciągu nadchodzących miesięcy. Z każdej skorzystać będzie można niezależnie od swojego miejsca zamieszkania na terenie Peterborough. Niektóre placówki przedstawią swoje własne programy.

Oto dziewięć ośrodków dla rodzin i dzieci, o których mowa:

- Thorney i Eye to już dwa oddzielne ośrodki. Urząd jest w trakcie rozmów z dyrekcją The Duke of Bedford Primary School o przejęciu zarządzania centrum pod koniec roku. Podobna sytuacja jest z Eye, gdzie trwają negocjacje.

- Wittering: Wittering Primary School pozostanie zarządcą placówki.

- Werrington: Welbourne Primary School przejmie zarządzanie placówką i dodatkowo urządzi w niej swoją zerówkę.

- Caverstede przejmie Caverstede Nursery School.

- Westwood i Ravensthorpe zajmie się Highlees Academy, która we współpracy z Ravensthorpe Primary School zaoferuje program wsparcia dla rodzin.

- W Stanground urząd – zarządca będzie nadal prowadził centrum i ulokuje tam swoje usługi dla dzieci z dodatkowymi potrzebami.

- Brewester Avenue Primary School pokieruje ośrodkiem Brewester Avenue i poprowadzi także after-school club.

- Placówką w Hampton zajmie się Family Action.

Więcej informacji o children’s centre znajdziecie na stronie urzędu w Peterborough:
www.peterborough.gov.uk 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC