1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Paweł Wrzyszcz – czy znacie tego mężczyznę?

lincolnshire policeDetektywi badający sprawę brutalnego morderstwa Alana Wooda w październiku 2009 roku, zwracają się z prośbą o pomoc w odnalezieniu i skontaktowaniu się z Polakiem, który może posiadać istotne dla śledztwa informacje. Co warte podkreślenia, Paweł Wrzyszcz nie jest poszukiwany w charakterze podejrzanego – policja chce z nim tylko porozmawiać.

Paweł ma około trzydziestu lat. Oficerowie policyjni podejrzewają, że w połowie i pod koniec 2009 roku mieszkał w rejonie ulicy Northfield Road w Peterborough i pracował w myjni bądź myjniach na terenie Peterborough i Stamford.

Jeśli możecie pomóc policji w kontakcie z Pawłem lub macie na jego temat jakąkolwiek, najmniejszą nawet, informację, to zadzwońcie pod numer 01522 885385 (Lincolnshire Police’s Major Incident Room) lub anonimowo pod numer 0800 555 111 (Crimestoppers) albo posłużcie się tą drogą kontaktu:
http://www.alanwoodmurder.com/give-information.aspx

Niedługo minie 5 lat od momentu, kiedy w swoim własnym domu w Lound, 50-letni Alan Wood został związany, a następnie był torturowany i okaleczany. Sprawca bądź sprawcy najprawdopodobniej usiłowali wydobyć od ofiary numery PIN do kart bankowych, które w przeciągu kilku kolejnych dni zostały użyte w Bourne i Stamford. Pan Wood zmarł w następstwie poderżnięcia gardła. Po jego zgonie, kontynuowano okaleczanie ciała, była również próba odcięcia głowy ofiary.

To najbrutalnieszy mord w hrabstwie Lincolnshire w ciągu ostatnich lat. Policja nie ustaje w próbach namierzenia mordercy bądź morderców. Za motyw przyjmuje się kwestię finansową, choć trudno uwierzyć, że tylko o to chodziło, gdy porówna się poziom przemocy z zyskiem pieniężnym (kilkaset funtów), jaki dało sprawcy lub sprawcom morderstwo Alana Wooda.

Det Supt Stuart Morrison, który prowadzi śledztwo w tej sprawie, powiedział:

- Zbliżamy się do 5. rocznicy śmierci Alana, ale nasza determinacja, aby pojmać jego zabójcę lub zabójców nie słabnie. Wdrożyliśmy zaawansowane środki podczas śledztwa oraz zbadaliśmy mnóstwo tropów i jesteśmy zmotywowani jak nigdy, aby w końcu odnaleźć osobę lub osoby odpowiedzialne za śmierć Alana. Ktoś gdzieś może posiadać tę najważniejszą dla nas informację, która pozwoli nam na doprowadzenie sprawcy lub sprawców przed oblicze sądu i wymierzenie sprawiedliwości za to, co zostało dokonane.

Policaj ustanowiła nagrodę pieniężną dla tego, kto pomoże w wyjaśnieniu morderstwa mężczyzny.

Więcej informacji o sprawie, w tym w języku polskim, odnajdziecie na stronie:
http://www.alanwoodmurder.com/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC