1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Prestiżowa nagroda dla Victoria Gardens w Peterborough

victoria gardensVictoria Gardens, zielona oaza, zlokalizowana na rogu Alma Road i Victoria Street, stworzona w 1985 roku, otrzymała dzisiaj prestiżowe wyróżnienie, Green Flag Award. Nagroda przyznawana jest co roku wybranym, wyróżniającym się pod względem jakości, parkom i obszarom zieleni. W tym roku nagrodzono 1475 terenów w całym kraju.

Jeszcze cztery lata temu nic nie wskazywało na to, że Victoria Gardens odniesie taki sukces. Wtedy mały park pozostawiał wiele do życzenia; był zaniedbany, zrośnięty i pełen śmieci. W 2010 roku, z inicjatywy radnego Johna Shearmana, zorganizowano wspólne spotkanie urzędników miejskich, przedstawicieli policji i mieszkańców dzielnicy. Postanowiono, że sytuacja musi ulec zmianie. Do życia powołano Victoria Park Residents’ Association. Od tego momentu, zielona oaza staje się coraz piękniejsza, dzięki wspólnemu wysiłkowi radnych, urzędu miasta, firmy Amey, rezydentów i uczniów okolicznych szkół.

Mieszkańcy wyrazili swoje pomysły odnośnie Victoria Gardens, które zostały ujęte w plan działania. Uzyskano wsparcie finansowe na jego realizację. Jednym z pierwszych działań było wycięcie starych drzew, na miejsce których uczniowie posadzili nowe. Dzieci zasadziły także kwiaty. Odnowiono metalowe ogrodzenia i ozdoby na terenie parku. Na ścieżkach parkowych narysowano gry dla najmłodszych – postarano się także o piękne murale, znajdujące się na obrzeżach parku, które wyszły spod ręki lokalnych grup. W planach jest również m.in. zamontowanie domków dla ptaków.

Uroczyste wręczenie nagrody Green Flag dla Victoria Gardens nastąpi we wtorek, 29 lipca, o godzinie 14.30.

Pozostałymi miejscami, wyróżnionymi w tym roku w Peterborough i okolicach są: Central Park, Itter Park oraz Eye Community Open Space. 

Victoria gardens peterboroughpl

Zdjęcie przedstawia radnego Johna Shearmana wraz z członkami VPRA i lokalnymi artystami z grupy tanecznej Urban Legendz oraz zespołu Collaborators, na tle Victoria Gardens.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC