1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Nowa restauracja i inne zmiany w Hampton

Hampton peterboroughplNowa restauracja, sklepy i udogodnienia w dzielnicy Peterborough – Hampton, to plusy nie tylko dla jej rezydentów, ale dla wszystkich mieszkańców miasta. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na dobre wieści odnośnie rozwoju jednego z najmłodszym obszarów Peterborough, jak ten rok, gdy mija 20 lat od rozpoczęcia budowy osiedla.

Prześledźmy najważniejsze zmiany i wiadomości:

Pod koniec lata spodziewane jest otwarcie nowej, włoskiej restauracji w Cygnet Park, tuż obok istniejących lokali, m.in. Chiquito czy Frankie & Benny’s. Mowa o Bella Italia, serwującej pizzę, dania z makaronu i potrawy z grilla (www.bellaitalia.co.uk).

W Serpentine Green Shopping Centre od kilku dni z powodzeniem funkcjonuje nowy sklep – Holland & Barrett, największy w Europie detalista sprzedający zdrową i naturalną żywotność, suplementy diety, witaminy oraz zioła.  Do tej pory jedynym oddziałem sklepu Peterborough był ten, znajdujący się przy Long Causeway w centrum.

Do końca tego roku, do Hampton przeprowadzi się także biuro firmy Mastercard, wydającej karty płatnicze sygnowane marką i logo MasterCard oraz Maestro i Cirrus, wraz z ponad pół tysiącem swoich pracowników.

Niedawno nastąpiły też przenosiny siedziby kościoła anglikańskiego, mieszczącego się do tej pory dzięki uprzejmości szkoły podstawowej Hampton Vale, przy Westlake Avenue. Kościół przeprowadził się do nowiutkiego budynku przy Silver Hill, tuż za dużym Tesco.

Być może będziemy mieli także kolejne Aldi w Peterborough. Odpowiednia dokumentacja została już złożona i wniosek czeka na zielone światło ze strony władz. Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, supermarket powstanie przy Brickburn Close w Hampton.

Przy Clayburn Road trwa budowa nowego domu opieki, który powinien zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Przychylnym okiem na Hampton spogląda także urząd miasta, który konsultuje obecnie projekt otwarcia nowej szkoły średniej w dzielnicy.

Rozwija się również hotel Premier Inn przy Ashbourne Road, który ze względu na rosnące zapotrzebowanie, dodaje kolejne 30 miejsc sypialnianych do swojej oferty.

Hampton równa się nowe budownictwo. Ostatni kawałek ziemi na Hampton Vale został właśnie sprzedany deweloperowi Morris Homes. Ambitne plany rysują się także dla niezagospodarowanego terenu na wschód od A15. Wzorem istniejącej już zabudowy Hampton na zachodzie, powstanie nowe osiedle z czterema obszarami (każdy będzie miał w swojej nazwie Hampton, tak jak teraz np. Hamtpon Centre czy Hampton Hargate). Obszary będą się różnić stylem domów i budynków oraz tym, co zaoferują swoim rezydentom. Niezmienna natomiast pozostanie obecność zieleni i dróżek dla rowerzystów.

W niedalekiej odległości od Hampton, bo w sąsiednim Hempsted, powstaje nowy teren handlowy, uwzględniający m.in. Tesco Express. 

I całkiem możliwe, że tuż obok Stillwells Nature Reserve powstanie 350-450 nowych domów. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC