1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Nowy rok szkolny w Peterborough pod znakiem zmian

szkola peterboroughPoczątek nowego roku szkolnego przypada w Peterborough na dzień 3 września. Właśnie wtedy w naszym mieście zostanie otwarta nowa szkoła podstawowa. Swoją inaugurację przeżyją także nowe budynki i dobudówki w kilku innych szkołach podstawowych. W sumie, stworzonych zostanie dodatkowych 1,155 miejsc dla uczniów. Powyższe inwestycje kosztowały urząd miasta 17.2 miliona funtów. A to nie koniec zmian.

Gladstone Primary School, od środy, będzie mogła uczyć o 480 uczniów więcej niż do tej pory. Wszystko dzięki nowemu, dwupiętrowemu budynkowi z 16 salami lekcyjnymi.

Gotowe na przyjęcie najmłodszych chłopców i dziewczynek są także rozbudowane szkoły Orton Wistow Primary (kolejne 105 miejsc za ponad 1 milion funtów) oraz Woodston Primary (210 miejsc za 2.2 miliona funtów).

Thomas Deacon Academy Junior School to z kolei nowa szkoła, znajdująca się w tym samym miejscu, co Thomas Deacon Academy, czyli przy Queen’s Gardens w Peterborough. Jej wybudowanie trwało półtora roku i pochłonęło 7 milionów funtów. Szkoła zapewni miejsca dla 360 dzieci.

- W ciągu ostatnich kilku lat poczyniliśmy duże inwestycje w naszych szkołach – komentuje radny John Holdich. – Wszystko po to, żeby mieć nowoczesne placówki, z odpowiednią względem zapotrzebowania ilością miejsc. W okresie od 2007 do 2012 wydaliśmy 60 milionów funtów na stworzenie dodatkowych 5000 miejsc szkolnych w 19 szkołach podstawowych. W okresie 2013 – 2015 ta kwota równać się będzie 50 milionom, dzięki którym powstaną jeszcze 3282 miejsca. Te kwoty mogą szokować, ale uważamy to za absolutnie konieczne, aby dostarczyć naszemu rozwijającemu się miastu odpowiednią ilość miejsc szkolnych. Równie ważne jest, aby szkoły oferowały nowoczesne środowisko dla nauczania dzieci, rozpoczynających swoją edukację.

Obecnie trwają rozbudowy Ravensthorpe Primary School oraz Fulbridge Academy – pozwolą na przyjęcie 210 uczniów więcej w każdej ze szkół. Szacuje się, że prace w Fulbridge Academy zostaną zakończone w grudniu i kosztować będą 2.9 miliona funtów. Jeśli chodzi natomiast o Ravensthorpe, to nowe miejsca dla dzieci pojawią się tam na początku przyszłego roku. Koszt prac w drugiej szkole wyceniany jest na 3 miliony funtów. Duże zmiany czekają też St John’s Church School przy Orton Goldhay – grono jej uczniów powiększy się od września 2015 roku o kolejnych 420.

Dalsza rozbudowa szykuje się także w trzech innych szkołach:
- Discovery Primary School (120 nowych miejsc)
- Phoenix Special School (54 miejsca)
- Thorpe Primary School (210 miejsc)

Prawdopodobne jest również powiększenie Southfields Primary, St Michael's Primary, Barnack Primary oraz Castor Primary.

Mianem zaawansowanych należy określić plany budowy nowych szkół w okolicy tzw. Hampton Gardens oraz Great Haddon i Paston.

Nowa szkoła zastąpi także West Town Primary School i zostanie ona wybudowana na terenie zajmowanym do niedawna przez szpital (Thorpe Road).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC