1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Stoptober – bezpłatna pomoc w rzucaniu palenia w Peterborough

stoptober peterboroughJeśli myślicie o zerwaniu z uciążliwym nałogiem palenia, to kampania Stoptober jest właśnie dla Was. W dniach 22-26 września, przed ratuszem w Peterborough ustawiony zostanie specjalny autobus, a na jego pokładzie znajdą się specjaliści, którzy posłużą radą oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi rzucenia palenia. Cel jest jeden: pożegnać papierosy z dniem 1 października i wytrwać w tym postanowieniu przynajmniej miesiąc.

Eksperci podpowiedzą, jaki sposób skończenia z nałogiem będzie dla nas najlepszy. A istnieje kilka, m.in. metoda „cold turkey” czyli zerwanie z uzależnieniem z dnia na dzień, bez wcześniejszego przygotowywania się, zmniejszania liczby papierosów, itd. Będzie można także zapytać się o zamienniki nikotyny, które może przepisać nam lekarz. Zainteresowane osoby otrzymają specjalny pakiet informacji, dostęp do aplikacji i strony na Facebooku, a także stały kontakt z innymi, rzucającymi nałóg.

Autobus będzie otwarty w godzinach 9.00 – 17.00. 

W zeszłym roku inicjatywa pomogła prawie 160,000 palaczy w całym kraju, którzy razem wydłużyli swoje życie o 4,700 lat. Badania pokazują bowiem, że zaprzestanie palenia na 28 dni wydłuża życie aż o tydzień. Wytrwanie w takim okresie bez papierosa aż pięciokrotnie zwiększa nasze szanse na całkowite wyleczenie się z chęci zapalenia.

Zerwanie ze szkodliwym nałogiem to także wielka ulga dla portfela; średnio o £141 miesięcznie dla każdego palacza. 

Stoptober to kampania prowadzona i finansowana przez NHS. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC