1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Centrum Peterborough pięknieje dzięki graffiti

grafitti_peterboroughLokalni artyści z Blok Collective i Paper Rihno otrzymali kilka miesięcy temu szansę na wzięcie udziału w projekcie, mającym odświeżyć i przeobrazić szarą powierzchnię ścienną między centrum przy Cowgate a dworcem kolejowym w coś pięknego i innowacyjnego. Pole do popisu znakomite, bo liczące sobie aż 1000 metrów kwadratowych. Pierwsze malowidła już powstały, możecie zobaczyć je na naszych zdjęciach, a kolejne pojawią się wkrótce.

W przejściu podziemnym przy Cowgate malunki łączą ze sobą elementy sztuki nowoczesnej, lokalnego folkloru, historii z żywymi kolorami i nietuzinkową aranżacją. Dzięki temu stajemy się świadkami bogatego dziedzictwa naszego miasta, ujętego w nieoczywistą sztukę uliczną.

Artyści podczas projektowania murali zainspirowali się także znanymi w Peterborough postaciami. Do takich należy zaliczyć strongmana Waltera Corneliusa, z pochodzenia Łotysza, który zasłynął z pobicia światowego rekordu w ilości zjedzonych kiełbasek w roku 1966, przesuwania dwupiętrowego autobusu na dystansie pół mili używając swojej głowy czy stawania oporu grawitacji poprzez próby przelotu nad rzeką Nene przy pomocy kartonowych skrzydeł. 

g2

g3

g4

g5

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC