1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Przeprawiasz się przez Dartford Crossing? Od października szykuj się na niespodzianki.

Dartford Crossing przejazdWażna informacja dla rodaków podróżujących do kraju samochodem i nie tylko, którzy przeprawiają się przez Dartford Crossing, Już od października znacznej redukcji powinien ulec czas przejazdu. Wszystko za sprawą innowacji w systemie płatności, Dart Charge, która przewiduje dokonanie opłaty za przeprawę z wyprzedzeniem, online, telefonicznie, pocztowo lub w punktach handlowych. Obecnie, bilety kupuje się przy bramkach – część kierowców korzysta także z tzw. DART-tags. Za usprawnieniami idą jednak koszty; od listopada zapłacimy więcej przejeżdżając przez most i tunele.

Szczegóły nowego sposobu pobierania opłat za przejazd upublicznione zostaną w późniejszym czasie, jednakże już teraz wiemy, że płatności będzie można dokonywać z i bez uprzedniej rejestracji.

Pierwsza metoda polega na zapłacie za przejazd z góry. To najtańsza i najłatwiejsza droga, która pozwala zmniejszyć opłatę za przeprawę o jedną trzecią. Kierowcy będą mogli zarejestrować swoje konta, z których pobierane będą opłaty oraz doładowywać je samodzielnie i ręcznie lub automatycznie, po wyczerpaniu się kredytu. Do konta przypisany zostanie numer rejestracyjny samochodu (istnieje możliwość zarejestrowania kilku aut, ale pod warunkiem, że dane każdego z nich zostaną umieszczone na koncie).

Kierowcy – użytkownicy DART-tags czyli urządzeń automatycznie wykrywanych w punktach zapłaty przy bramkach Dartford Crossing, zostaną przeniesieni na nowe konta. Trzeba będzie tylko podać swoją rejestrację i dane do płatności, ale o tym już niebawem powiadomi ich The Highway Agency.

Jeśli nie chcemy rejestrować konta, możemy dokonywać jednorazowych opłat za przejazd; przy pomocy m.in. internetu, telefonu czy poczty. Zapłacić trzeba będzie albo z wyprzedzeniem, albo po przeprawieniu się mostem lub tunelami (do północy tego samego dnia).

Oczywiście, w świetle zapłaty po fakcie, rodzi się pytanie, czy uda się opłaty ściągnąć od każdego kierowcy, który użył Dartford Crossing do przeprawy przez Tamizę? Zarządcy, nie mają jednak wątpliwości, ponieważ miejsce zostanie wyposażone w odpowiednią technologię, np. lasery i kamery automatycznie odczytujące numery rejestracyjne pojazdów. Nie będzie miało także znaczenia czy auto jest zarejestrowane w UK, czy w innym państwie, ponieważ przy egzekucji należności The Highways Agency użyje międzynarodowej agencji odzyskiwania długu. Takie rozwiązanie jest już stosowane w przypadku opłat za poruszanie się po Londynie i zdaje egzamin. A będzie co ścigać, ponieważ, jak podaje BBC, agencja wyliczyła potencjalne straty, spowodowane niepłaceniem za przejazd Dartford autami na obcych blachach na aż 21 milionów funtów rocznie.

Jak wspominaliśmy, opłaty za przejazd Dartford Crossing zwiększą się wraz z wprowadzeniem nowych metod płatności, a zmiany obrazuje następująca grafika:

Dartford Crossing oplaty

Dartford Crossing, a tak właściwie Dartford-Thurrock River Crossing to największa i najbardziej oblegana droga, pozwalająca przeprawić się przez rzekę Tamizę. Składa się z ogromnego mostu, nazwanego na cześć królowej Elżbiety II (oddany do użytku w 1991 roku), a także dwóch tuneli (otwartych w 1963 oraz 1980 roku). Łączy miejscowość Dartford z dystryktem Thurrock. Szacuje się, że z Dartford Crossing korzysta dziennie 140,000 pojazdów. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC