1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Spadek poziomu bezrobocia przyćmiony przez niskie płace i wzrost inflacji

bezrobocie peterborough 1Nasze miasto może poszczycić się spadkiem ilości osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych czyli Jobseekers Allowance (JSA). Bezrobotnych na zasiłku od lata ubyło i jest ich obecnie 3,322. To o 39% mniej niż w zeszłym roku o tej samej porze. Okazuje się, że pod tym względem nie odbiegamy od reszty kraju; stopa bezrobocia zmniejszyła się i wyniosła 6.2%. Dla smutnego porównania, w Polsce to poziom 11.7% (sierpień 2014).

Liczba osób w wieku od 18-24 lat, korzystająca z JSA i zarejestrowana w Peterborough zmniejszyła się do 785.

Aż 30.61 mln ludzi jest obecnie zatrudnionych w UK. Wzrost o 9.9% odnotowano również w ilości osób samozatrudnionych.

Analitycy są zgodni, że mamy do czynienia z danymi porównywalnymi do tych sprzed recesji. To także znak, że kraj wraca do ekonomicznej i gospodarczej formy po kryzysie.

Wraca jednak powoli, o czym mówią dodatkowe wskaźniki. Przeciętne średnie wynagrodzenie w kraju (bez bonusów/premii) wzrosło w ciągu roku o zaledwie 0.7% - jest to najniższy wzrost, jaki kiedykolwiek odnotowano. Jeśli zestawimy tą liczbę z poziomem inflacji (obecnie 1.5%), to otrzymamy wynik, który na dalszy plan spycha wszystkie pozytywy o zatrudnieniu. Podwyżki płac nie nadążają bowiem za inflacją, realne wynagrodzenia w rezultacie maleją a rodziny odczuwają to w swoim standardzie życia.

Po raz pierwszy, od momentu rozpoczęcia prowadzenia wyżej opisanych statystyk, mamy do czynienia z sytuacją, gdy koniec bezrobocia i rozpoczęcie pracy nie równa się automatycznemu wyjściu z biedy; jest teraz więcej osób pracujących i żyjących ubogo niż bezrobotnych.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC