1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Lokalni przedsiębiorcy odnawiają Guildhall za darmo

guildhall peterboroughplJeden z najważniejszych symboli naszego miasta, znajdujący się na Placu Katedralnym, powstały w 1671 roku, Guildhall, jest obecnie odnawiany dzięki szczodrej pomocy dwóch lokalnych przedsiębiorców. Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 29 września i potrwają do piątku, 3 października.

Właściciel Chris Groome Decorating Ltd z siedzibą w Newborough, skontaktował się z przewodniczącym rady miejskiej, Marco Cereste i zaoferował swoją pomoc w odmalowaniu historycznego budynku. Natomiast firma Akzo Nobel Decorative bezpłatnie przekazała w tym celu mieszankę ponad 30 farb. 

Budynek swoje ostatnie odświeżenie przeszedł w 1929 roku.

- Gdybyśmy mieli zapłacić za ten remont sami, to najprawdopodobniej musielibyśmy wydać przynajmniej £2,000 – komentuje Marco Cereste, przewodniczący rady miasta Peterborough – A tymczasem tą kwotę możemy teraz przeznaczyć na inne cele, związane chociażby ze szkolnictwem czy opieką nad osobami starszymi. To absolutnie wspaniałe, że dwie firmy zaoferowały swoją pomoc na rzecz miasta zupełnie za darmo. Serce rośnie, gdy uświadamiamy sobie, że istnieją przedsiębiorcy, którzy podzielają naszą pasję względem miasta i jego przyszłości.

Kluczowe elementy Guildhall, które ulegną odświeżeniu, to herb królewski, zegar słoneczny oraz część sklepienia.

Efekt prac zobaczyć można będzie począwszy od nadchodzącego weekendu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC