1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Nielegalne papierosy ukryte w lodówkach z mięsem – kara dla właściciela sklepu w Peterborough

papierosy peterboroughSadliqulah Farooq, właściciel sklepu Afghan Food Store przy Dogsthorpe Road w Peterborough, został ukarany za m.in. sprzedaż nielegalnych papierosów i wyrobów tytoniowych. Odpowiedział za łącznie 6 zarzutów a stało się to możliwe dzięki wspólnej akcji Peterborough City Council, HMRC oraz Cambridgeshire Constabulary.

Sprzedawane nielegalnie produkty zostały odnalezione w lodówkach z mięsem w sklepie Afghan Food Store.

Kara dla sklepikarza wyniosła £2,075, w tym za posiadanie wyrobów tytoniowych niezgodnych z brytyjskimi normami zdrowotnymi. Sadliqulah Farooq musi także zapłacić koszta sądowe urzędu miasta.

- Handlowcy muszą przyjąć do wiadomości, że nie ma korzyści ze sprzedaży tanich i nielegalnych produktów tytoniowych – tak orzeczenie sądu komentował Peter Stonely, główny TSO przy Peterborough City Council – Trefny i nielegalny tytoń oraz papierosy mogą wydawać się dochodowe, ale gdy zostanie się przyłapanym na ich sprzedaży, wtedy trzeba zapłacić dużą cenę. Znajdziemy sprawców i zaprowadzimy ich przed oblicze sądu, ponieważ handlowcy tacy, jak pan Farooq, narażają życie swoich klientów i zagrażają utrzymaniu uczciwych firm. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC