1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Dartford Crossing - likwidacja płatnych bramek i wprowadzenie Dart Charge już pod koniec listopada

Dartford Crossing przejazdParę tygodni temu pisaliśmy o zmianach, jakie czekają kierowców w związku z wprowadzeniem przy Dartford Crossing nowego systemu (Dart Charge), likwidującego pobieranie opłat przy bramkach. Dzisiaj możemy już przedstawić ilustracje obrazujące nowy wygląd przejścia i odpowiedzi na najczęściej zadawane w związku ze zmianą pytania.

Poniższe obrazki pokazują, z jak wielką zmianą będziemy mieli do czynienia.

Po lewej obecny wygląd Dartford Crossing, po prawej natomiast przejście po przebudowie, związanej z usunięciem bramek i wprowadzeniem Dart Charge czyli dokonywania opłaty za przeprawę po przejeździe lub z wyprzedzeniem; online, telefonicznie, pocztowo albo w punktach handlowych.

dartford joint

Plac z 27 torami zostanie zastąpiony czterema pasami w każdym kierunku, a zjazd do tuneli – wyposażony w technologię oraz dodatkowe pasy ruchu, które posłużą przy identyfikowaniu i zawracaniu pojazdów z brakiem pozwolenia na przejazd.

dartford joint 2

Prace przy usuwaniu bramek rozpoczną się pod koniec listopada i potrwają aż do wiosny. W listopadzie również zacznie obowiązywać Dart Charge.

- Dopiero wtedy, kiedy bramki zostaną usunięte, odczujemy w pełni korzyści płynące z Dart Charge – komentuje kierujący całym projektem Nigel Grey – Początek likwidacji bramek i start Dart Charge zbiegają się w czasie. To skomplikowane zadanie, zwłaszcza w przypadku jezdni prowadzącej na północ, gdzie musimy chronić tunele przed dużymi pojazdami. Jeden z nich, zbudowany w latach 60. ubiegłego wieku, ma ograniczenia wysokości przejazdu. Dlatego musimy kompletnie przebudować zjazdy do tuneli, aby wyłapywać i zawracać nieodpowiednie pojazdy. Pomoże w tym system sygnałowy, barierki i dodatkowe pasy ruchu. Dzięki temu ruch innych pojazdów powinien pozostać niezakłócony.

Dart Charge usprawni przeprawę przez Dartford Crossing dzięki usunięciu płatnych bramek, przy których muszą zatrzymywać się kierowcy, aby zapłacić za przejazd. Zamiast tego, podróżujący będą mogli zapłacić online, telefonicznie, pocztowo lub w punkcie Payzone, zarówno przed, jak i po podróży (do północy tego samego dnia).

Czy wciąż będziemy mogli zapłacić za przejazd na miejscu, gotówką?

Nie. Ideą nowego systemu jest to, aby kierowcy nie musieli zatrzymywać się przy bramkach w celu dokonania opłaty.

Co się stanie, jeśli nie zapłacimy za przejazd?

Jeśli operatorzy nie odnotują zapłaty za przejazd danego samochodu do północy tego samego dnia, w którym odbyła się podróż - kierowca otrzyma mandat. Jego wysokość to £70. Jeśli jednak zapłata kary nastąpi w ciągu 14 dni od wystawienia mandatu – trzeba będzie zapłacić £35. Natomiast brak zapłaty w ciągu 28 dni skutkować będzie grzywną wynoszącą £105.

Oczywiście, w świetle zapłaty po fakcie, rodzi się pytanie, czy uda się opłaty ściągnąć od każdego kierowcy, który użył Dartford Crossing do przeprawy przez Tamizę? Zarządcy, nie mają jednak wątpliwości, ponieważ miejsce zostanie wyposażone w odpowiednią technologię, np. lasery i kamery automatycznie odczytujące numery rejestracyjne pojazdów. Nie będzie miało także znaczenia czy auto jest zarejestrowane w UK, czy w innym państwie, ponieważ przy egzekucji należności The Highways Agency użyje międzynarodowej agencji odzyskiwania długu. Takie rozwiązanie jest już stosowane w przypadku opłat za poruszanie się po Londynie i zdaje egzamin.

Czy obecne ulgi i zwolnienia z opłat za przejazd pozostaną w mocy po wprowadzenie Dart Charge?

Tutaj nie będzie żadnych zmian; bezpłatnie przejadą pojazdy zwolnione z obowiązku płacenia podatku drogowego, a także np. motorowery czy motocykle. Mieszkańcy okolic przejścia mogą liczyć na upust w przejazdach. Szacunkowo mniej o jedną trzecią za przejazd zapłacą osoby, które zarejestrują specjalne konto do przedpłat Dart Charge (doładowywane automatycznie lub samodzielnie) – szczegóły rejestracji dostępne będą wkrótce.

Czy jest coś, co musimy zrobić już teraz w związku z wprowadzeniem Dart Charge w życie?

Nie trzeba podejmować żadnych działań, aczkolwiek warto zapisać się na stronie www.gov.uk/highways/dartford, aby otrzymać informacje o zmianach, które mają być wprowadzone w listopadzie i o możliwości rejestracji konta, o którym mowa powyżej. Na stronie do tej pory zarejestrowało się już ponad 33,000 osób.

Opłaty za przejazd Dartford Crossing zwiększą się wraz z wprowadzeniem nowych metod płatności, a zmiany obrazuje następująca grafika:

Dartford Crossing oplaty

 

Komentarze   

0 #1 pizdys 2014-12-31 11:48
no wlasnie dostalem list aby zaplacic 70GBP bo przejechalem nie placac, a w rzeczywistosci barierka sie podniosla jak podjechalem wiec jak czesto bywa bylem pewny ze przejezd jest za free...to zlodzieje, z 2.50 zrobilo sie 70, a tak w ogole to skad mialem wiedziec o tych zmianach? nic nie dostalem ani nikt mnie o tym nie poinformowal!!! kasy maja full aby mi byle list wyslac?!?!?!? Skur***iele! a tak w ogole mieszkam w dartford i ruszyc sie nie moge w gore anglii bo zlodzieje placic karza... juz niedlugo za samo wyjscie z domu bede musial dokonywac oplaty...albo ten pierdolony Council Tax, syf dookola jak *UJ ale 150GBP zabieraja za to ze mieszkam i place za wynajem...jak to pierdoln*ie to az strach, jak sie ludzie za ta mafie wezna...oj oj oj to dopiero bedzie...
Cytować
-1 #2 Mariusz 2015-12-11 01:49
Odpowiedz do pizdys:
Dart Charge kazdemu przyslalo informacje ze zostana zniesione bramki I forma platnosci bedzie inna . wszyscy zostali poinformowani listownie na adres domowy. Dlaczego do Ciebie taka informacja niedotarla to niewiem .
Dart Charge informowalo o tym 6 miesiecy do przodu.Pozdrawi am ! Mariusz East Ingland.
Cytować
0 #3 Jozef 2015-12-15 23:43
A co ja mam powiedziec jak mi przyszlo juz 6 mandatow z ktorych na zdjeciu moje auto sie ruzni i nigdy nie bedac w Dartford Crossing przez ostatnie 14lat :o
Bo jakis pajac z Dart Charge zle odczytuje numer rejestracji zamia G to wala C i do mnie wszystko idzie.Pisalem juz 3x odwolanie bo wiadomo ze telefonicznie nieda sie .
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC