1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Nierzetelni właściciele wynajmowanych w Peterborough domów skazani za zaniedbania

ali3Decyzją sądu w Peterborough, ponad £5,300 kary za niewykonanie niezbędnych napraw w wynajmowanych domach zapłaci dwóch właścicieli; Mohammed Yousaf, zamieszkały przy Park Road oraz Mohammed Ali, zameldowany przy Padholme Road. Wynajmowanie domów, w których mieszkanie zagrażało zdrowiu i życiu lokatorów, nie jest jedynym grzeszkiem po stronie nieuczciwych landlordów…

Mohammed Yousaf, wynajmujący szereg nieruchomości na terenie Peterborough, został podany do sądu przez Peterborough City Council w odpowiedzi na skargę jednego z lokatorów. Zażalenie dotyczyło domu przy Dogsthorpe Road, gdzie nie było ogrzewania. Tyle wejście do posesji znajdowało się w katastrofalnym stanie. Przejście do tyłu domu również zostało uznane za niebezpieczne. Dodatkowo, miejsce dla kuchenki gazowej wybrano za drzwiami kuchennymi, co jest niezgodne z przepisami. Jedna z sypialni nie spełniała także wymogów szczelności na wodę opadową.

ali2
Mieszkająca w wynajmowanym domu bez ogrzewania rodzina zmuszona była do używania przenośnego grzejnika

Podobnie potoczyła się historia Mohammeda Ali – w jego nieruchomości przy Cavendish Street stwierdzono brak ogrzewania i stwarzającą niebezpieczeństwo instalację elektryczną.

ali1
Uszkodzone gniadko elektryczne w jednym z wynajmowanych domów

Inspekcja w domu wynajmowanym przez Mohammeda Yousafa odbyła się w grudniu 2013 roku. Po jej zakończeniu, urząd wydał oficjalne pismo, wzywające właściciela do wykonania prac naprawczych. Mężczyzna dostał czas do końca marca 2014 roku – remont rozpoczął jednak na tydzień przed końcem terminu. Urzędnicy musieli interweniować i dokończyć prace, których koszt wyceniono na ponad £9,000. Yousaf musi teraz zapłacić £3000 za niezastosowanie się do poleceń urzędu, £850 kosztów sądowych poniesionych przez Peterborough City Council, a także tzw. victim surcharge w wysokości £150.

ali3
Prowizorka w wynajmowanym w Peterborough domu: szafki kuchenne ustawione na cegłach

Mohammed Ali zapłaci natomiast £500 kary za brak wymaganych napraw w wynajmowanym domu. Sąd uznał ponadto, że mężczyzna próbował przeszkodzić Peterborough City Council w wykonaniu remontu, którego landlord uprzednio zaniechał. W związku z tym, na oskarżonym ciąży dług za prace remontowe w wysokości £9,000. Ali zapłaci także £850 kosztów sądowych drugiej strony i £25 victim surcharge. Za dwa tygodnie czeka go kolejny proces, tym razem związany z groźbami, jakie landlord wystosował w kierunku urzędników. 

 

Komentarze   

+3 #1 Alter 2014-10-23 18:18
Fajnie fajnie. Nareszcie.
Cytować
+1 #2 ... 2014-10-24 18:10
I bardzo dobrze powinni jeszcze wypłacić wysokie odszkodowania i zdychać w więzieniu.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC