1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Uwaga rodzice! Został jeden dzień, aby zapisać swoje dziecko do szkoły średniej w Peterborough

rekrutacja peterboroughRodzice dzieci, które we wrześniu 2015 roku powinny przejść ze szkoły podstawowej do średniej, mają czas do północy w piątek, 31 października, aby złożyć odpowiednią aplikację o miejsce dla dziecka w wybranych placówkach. Dotyczy to dziewczynek i chłopców urodzonych między 1 września 2003 a 31 sierpnia 2004 roku.

Podanie można złożyć elektronicznie, na stronie Peterborough City Council:

www.peterborough.gov.uk/admissions 

- Proces rekrutacji do szkoly jest niezwykle ważny dla rodziców i kluczowe jest to, aby złożyli oni podanie przed końcem wyznaczonego terminu – komentuje Jonathan Lewis, asystent dyrektora ds. edukacji w Peterborough City Council – Rodzice, którzy wyślą aplikacje po 31 października mogą nie otrzymać miejsca dla swojego dziecka w wybranej szkole. Bardzo ważne jest również to, aby dorośli realnie podchodzili do swojego wyboru i, dla przykładu, zdecydowali się na szkołę najbliżej swojego adresu zamieszkania. Rodzice muszą także pamiętać, aby w podaniu zaznaczyć trzy szkoły, gdyż to pomoże nam w zapisaniu dziecka do innego miejsca, jeśli szkoła pierwszego wyboru nie będzie już dostępna.

Urzędnicy zachęcają rodziców do składania podań online. Po pierwsze dlatego, że w takim przypadku można dowolnie zmieniać podane szczegóły i dane przed wysłaniem aplikacji. Drugim powodem jest pierwszeństwo, jakie otrzymają rodzice aplikujący drogą elektroniczną w otrzymaniu wyników rekrutacji. 

 Piątek, 31 października jest terminem, do którego wszystkie podania powinny trafić do urzędu miasta. Urzędnicy czekają do godziny 17.00 w Bayard Place na podania w standardowej wersji papierowej lub do północy na zgłoszenia online. 

 

Komentarze   

-3 #1 magda 2014-10-30 17:41
do szkoly sredniej ??? chyba raczej do gimnazjum :lol:
Cytować
-1 #2 JolaK 2014-10-30 19:06
Cytuję magda:
do szkoly sredniej ??? chyba raczej do gimnazjum :lol:


Raczej do szkoły średniej. W Peterborough są szkoły podstawowe (primary schools) oraz średnie (secondary schools). Gimnazjum to middle school a takowe występuje w tzw. three-tier w niektórych częściach Anglii, gdzie mamy lower school (podstawówka), middle school (gimnazjum właśnie) i high school (liceum/technik um).
Cytować
-2 #3 magda 2014-10-31 11:20
Trochę to dziwne że po zakończeniu jak to jest napisane szkoły średniej pisze się egzaminy Gsce czyli odpowiednik polskich egzaminów gimnazjalnych i to na ich podstawie uczniowie mogą wybierać czy zostja w six form czy wybiorą college
Cytować
0 #4 JolaK 2014-10-31 11:46
Cytuję magda:
Trochę to dziwne że po zakończeniu jak to jest napisane szkoły średniej pisze się egzaminy Gsce czyli odpowiednik polskich egzaminów gimnazjalnych i to na ich podstawie uczniowie mogą wybierać czy zostja w six form czy wybiorą college


Jeśli zrobi to Tobie różnice, to nazywaj sobie szkołę średnią gimnazjum. Nomenklatura jest prosta: secondary school to szkoła średnia.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC