1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 21.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Heroinowa rodzinka skazana na 22 lata więzienia

heroinowa rodzina peterbroughOsoby, które widzicie na zdjęciu, to rodzina Warden: 41-letni syn David, matka Mavis (63 lata) i ojciec Barry (wiek 69 lat). Rodzina została dzisiaj skazana łącznie na 22 lata pozbawienia wolności za udział w szajce narkotykowej, która sprzedała na terenie naszego hrabstwa heroinę o wartości kilku milionów funtów.

 

Syn wraz z rodzicami pozyskiwał narkotyki od dealerów z West Yorkshire, a następnie koordynował inne osoby w dystrybucji i sprzedaży heroiny. Wszystko odbywało się z domu rodzinnego Wardenów przy Belt Drove w Elm, niedaleko Wisbech. Co ciekawe, Mavis i Barry już wcześniej, bo w maju 2005 roku, zostali skazani za podobną działalność, prowadzoną pod tym samym adresem. Najwyraźniej jednak nie wyciągnęli z kary odpowiednich wniosków. I za ten błąd spędzą za kratkami 6 lat i 9 miesięcy (Mavis) oraz 3 lata i 364 dni (Barry). Ich syn natomiast utraci wolność na całe 12 lat.

Cała trójka przyznała się do winy. Ich aresztowanie nastąpiło w domu przy Belt Drove w dniu 27 stycznia tego roku. Na terenie posesji, dzięki pomocy wyszkolonych psów, udało się odnaleźć torbę z 5 kilogramami heroiny.

Policja rozpracowywała siatkę narkotykową w okresie od września 2013 do czerwca 2014 roku. W tym czasie przez ręce przestępców przewinęły się narkotyki klasy A warte około 4 milionów funtów. Akcja, oprócz aresztowania i skazania rodziny Wardenów, zaowocowała także zatrzymaniem mieszkańca Peterborough, 50-letniego Richarda Aguisa, zamieszkałego przy Toftland oraz Michaela Thompsona (26 l.) z Eight Avenue w Wisbech. Obaj mężczyźni zostali ukarani za dystrybucję narkotyków wyrokami odpowiednio 7 lat i 4 miesięcy oraz 4 lat pozbawienia wolności.  

W dniu 29 grudnia ubiegłego roku, w pobliżu Wittering, złapano także Usmana Iqbala (22 l.) z Bradford, który w chwili zatrzymania miał przy sobie 4 kilogramy heroiny, o wartości około £400,000.  

Policji udało się ująć jeszcze dziesięciu członków siatki narkotykowej. 

- Wardenowie mieli szansę na poprawę po otrzymaniu poprzednich wyroków sądowych, ale z niej nie skorzystali, stąd dzisiejsza kara – komentuje detektyw Becky Tipping. – Przeprowadziliśmy kompleksowe śledztwo w tej sprawie i mamy nadzieję, że wyroki będą ostrzeżeniem dla tych, którzy zaangażowani są w handel narkotykami. Dystrybucja narkotyków klasy A jest nie tylko bardzo poważnym przestępstwem samym w sobie, lecz również działaniem napędzającym kradzieże czy rozboje. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC