1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Deportacja dla dziewięciu Polaków z Peterborough

deportacja peterborough-1Pięćdziesięciu bandytów, którzy popełnili największą liczbę przestępstw lub których zaliczyć można do grona recydywistów, zostało lub zostanie deportowanych z kraju w wyniku akcji przeprowadzonej przez policję w Peterborough. W tej grupie jest dziewięciu Polaków. O policyjnej operacji pisze w swoim aktualnym wydaniu Peterborough Telegraph.

Akcja nie jest nową inicjatywą – trwa już od dwóch lat i, jak komentuje jej pomysłodawca, Detective Chief Inspector Nick Knight, nie jest skierowana przeciwko obcokrajowcom, tylko przestępcom. Nadinspektor Knight zauważył swojego czasu, że do aresztu w Peterborough trafiają często te same osoby. Na podstawie informacji posiadanych przez policję, funkcjonariusz stworzył listę 100 przestępców, którą otwierały osoby z ponad 10 pobytami za kratkami na koncie. Przy pomocy służb imigracyjnych, rozpoczęła się akcja deportacyjna. Część bandytów została już usunięta z kraju, reszta podzieli ich los po zakończeniu odsiadek w więzieniu. Wszystko dlatego, że zamiast korzystać ze swobody do życia i pracy w UK, osoby te wybrały drogę niezgodną z prawem.

W gronie przestępców na celowniku policyjnym znalazło się dziewięciu naszych rodaków – tą informację potwierdziło nam biuro prasowe Cambridgeshire Police.

Dalsze szczegóły nie są jednak dostępne.

Nieco więcej wiadomo o najgłośniejszym recydywiście z opisywanego grona. Złodziej, 27-letni Mantas Pronckus, został skazany na 20 miesięcy więzienia we wrześniu 2012 roku, a następnie na 8 miesięcy pozbawienia wolności w kwietniu 2013 roku. W obu przypadkach zaoferowano mu możliwość wcześniejszego opuszczenia aresztu w zamian za powrót do ojczystej Litwy. Litwin skorzystał z propozycji, jednak za każdym razem wracał do UK, aby popełniać dalsze przestępstwa. W lipcu zeszłego roku Pronctusa ponownie aresztowano i skazano na dwa lata więzienia za kolejną kradzież.

Inne osoby zostały usunięte z kraju za m.in. napady rabunkowe czy przestępstwa na tle seksualnym.

Oprócz deportacji, policja stosuje także programy resocjalizacyjne, starając się zawrócić osoby z przestępczej drogi poprzez oferowanie terapii uzależnień czy pomocy w znalezieniu płatnego zajęcia.

- Chcę sprawić, aby Peterborough stało się terenem zakazanym dla wszystkich recydywistów – powiedział w komentarzu dla PT nadinspektor Knight – Mam zamiar użyć wszelkich dostępnych środków, aby powstrzymać ich przed ciągłym popełnianiem przestępstw. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC