1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Council tax w Peterborough – w tym roku bez podwyżki

council tax peterborough 1Dobra wiadomość; w tym roku po raz kolejny nie będzie podwyżki lokalnego podatku od nieruchomości czyli council tax. Informacja jest sporym zaskoczeniem zwłaszcza w świetle 25 milionów funtów oszczędności, które w 2015 musi w swojej kasie wygospodarować Peterborough, w odpowiedzi na ograniczenie dofinansowania rządowego. Wielu sądziło, że dodatkowe fundusze włodarze znajdą właśnie w naszych kieszeniach i właśnie za sprawą council tax. Okazuje się jednak, że paradoksalnie naszemu miastu opłaca się brak podwyżki podatku.

Sprawę wytłumaczył przewodniczący rady miasta, Marco Cereste. Peterborough zdecydowało się na utrzymanie podatku na dotychczasowym poziomie i dzięki temu otrzyma specjalną dotację rządową. Gdyby postąpiło inaczej, dofinansowanie nie byłoby już dostępne, ale za to miasto mogłoby podnieść wysokość podatku o 2% - jest to maksymalna kwota, którą można wprowadzić bez konieczności urządzania referendum i pytania mieszkańców o zgodę. Dwa procent generuje dodatkowy wpływ do budżetu miasta rzędu 1.2 miliona funtów. A dotacja rządowa jest tylko o £500,000 niższa. Władze Peterborough, po ostatecznych wyliczeniach, zadecydowały więc o „zamrożeniu” kwoty podatku i oszczędności dla naszych portfeli. 

Dzięki temu będziemy mogli poszczycić się jednym z najniższych podatków w skali całego kraju.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC