1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Odpalenie ognia w Peterborough uświetni rocznicę zakończenia II wojny światowej

beacon vd ukW piątek, 8 maja, w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej, o godzinie 21.30, przed ratuszem w Peterborough przy Bridge Street, zostanie odpalony ogień upamiętniający dzień, w którym w Europie zapanował pokój. Instalacja w naszym mieście będzie jedną z ponad stu, które zapłoną na terenie całego Zjednoczonego Królestwa. Ogień będzie można podziwiać przez godzinę, zanim zostanie zgaszony o 22.30.

Przez cały dzień w Peterborough trwać będą uroczystości upamiętniające dzień zwycięstwa. Na godzinę 15.00 zaplanowano dwuminutową ciszę przy pomniku wojennym przy Bridge Street – dokładnie w tym momencie, kiedy 70 lat temu premier Winston Churchill wygłosił swoją historyczną mowę o zakończeniu działań wojennych.

Tuż przed odpaleniem znicza, o 21.20 z ratusza wyruszy procesja, w której wezmą udział m.in. włodarze miasta i żołnierze. Trzy minuty później usłyszymy fanfary oraz przemówienia.

Za organizację wydarzeń odpowiada Peterborough City Council wraz z Royal British Region. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do obchodów rocznicy zwycięstwa.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC