1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Firma z Peterborough ukarana wysoką grzywną za sprzedaż podróbek

REH1 kaskWłaściciel sklepu Bargain World UK Ltd, mieszczącego się przy Second Drove Industrial Estate w Peterborough, znalazł się w tarapatach po urzędniczej kontroli, która miała na celu sprawdzenie przestrzegania norm handlowych. Inspekcja została zarządzona po donosie, jaki urząd miejski otrzymał w związku z rzekomą sprzedażą podejrzanych części samochodowych w Bargain World. Na miejscu odkryto ponad 20 tysięcy podróbek o przybliżonej wartości rynkowej wynoszącej £180,000, w tym sporą ilość kasków bez atestów bezpieczeństwa.

Owe kaski nie przeszły dwóch z pięciu wymaganych przed dopuszczeniem do sprzedaży testów. Kierowcy je zakładający nie mogli zatem liczyć na zapewnienie 100% ochrony w razie wypadku. Urzędnikom udało się zlokalizować i skontaktować z klientami, którzy zakupili trefne kaski oraz poinformować ich o wynikach kontroli.

Produkty sprzedawano online poprzez szereg sklepów partnerskich oraz na stronie internetowej firmy.

Właściciel firmy, Moortaza Walji, został uznany winnym piętnastu stawianych mu zarzutów, związanych m.in. z nieautoryzowanym użyciem znaków handlowych oraz wspomnianą sprzedażą nieatestowanych kasków.

Wyrok zapadł 16 lutego, natomiast w środę, 6 maja, właścicielowi została wymierzona kara 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 12, 180 godzin prac na cele społeczne oraz grzywna w wysokości £13,000.

Dodatkowo, w wyniku zastosowania w tej sprawie postanowień Proceeds of Crime Act, firma musi oddać £182,000 jako rezultat swojej kryminalnej działalności.

Rozprowadzane przez Bargain World podróbki mają być skonfiskowane oraz zniszczone.

- To dochodzenie jest kolejnym, doskonałym przykładem współpracy urzędu z lokalną społecznością – podkreśla Donna Hall z Peterborough City Council – Kupno fałszywych towarów pomaga w finansowaniu organizacji przestępczych i może mieć fatalny wpływ nie tylko na lokalne firmy, ale także na życie klientów. Będziemy wciąż współpracować z mieszkańcami miasta, lokalnymi handlarzami i służbami partnerskimi, aby upewnić się, że położymy kres nielegalnym praktykom biznesowym w Peterborough. Niech ta sprawa będzie jasnym sygnałem dla wszystkich, którzy oszukują lub chcą w podobny sposób oszukiwać, że zostaną złapani i doprowadzeni przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Mieszkańcy miasta mogą zgłosić podrabianie produktów, piractwo, nielegalną sprzedaż i inne praktyki handlowe, wykraczające poza granice prawa, poprzez wysłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie pod numerem 03454 040506 (Citizens Advice).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC