1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Więcej nowych miejsc pracy w Peterborough

perkins pracaDzięki zdobytym z różnych źródeł dofinansowaniom, wdrożeniu innowacji, współpracy oraz strategii rozwoju, cztery firmy z siedzibą w Peterborough - Perkins Engines, Masteroast, AB Agri oraz Coverbox - zatrudnią w najbliższym czasie oraz w długoterminowej perspektywie łącznie ponad czterystu pracowników. To dobra wiadomość nie tylko dla osób, które poszukują pracy, ale też dla lokalnej ekonomii.

Zaczynamy od pracodawcy zatrudniającego sporą ilość polskich pracowników czyli od Perkins Engines. Firmie udało się zdobyć dofinansowanie w wysokości 13 milionów funtów na rozwój technologii dla silników wysokoprężnych. We współpracy z Denso International UK, Loughborough University, Imperial College London oraz CMCL Innovations, Perkins spróbuje dostarczyć usprawnione zużycia paliwa wraz ze zmniejszoną emisją CO2 w nowej generacji swoich silników. Projekt stanie się okazją do stworzenia około 175 nowych stanowisk pracy od teraz do 2018 roku.

Porównywalna liczba nowych stanowisk, bo około 180, pojawi się w przedsiębiorstwie AB Agri. To firma, która powstała w Peterborough w 1984 roku. Trzydzieści lat później zatrudnia 3000 ludzi w Wielkiej Brytanii oraz poza jej granicami, eksportując swoje produkty dla rolnictwa do ponad 70 krajów na całym świecie. Obecnie trwa rozbudowa siedziby AB Agri przy Innovation Way w Peterborough Business Park, dzięki której firma wzbogaci się o nowy, 3-piętrowy budynek, oddany do użytku na początku przyszłego roku. To właśnie w nim pomieszczą się nowi pracownicy, przyjęci do AB Agri w wyniku ekspansji przedsiębiorstwa. Personel po rekrutacji liczyć będzie 430 osób.

Do większej bazy w Peterborough ze Stamford przenosi się także Coverbox; firma zajmująca się ubezpieczeniami samochodów. Dotychczasowa siedziba okazała się zbyt mała, a ta w Thorpe Park jest doskonałą odpowiedzią na plany firmy, aby stać się trzy razy większą niż do tej pory. A to oznacza rekrutację i rozszerzenie grona 40 członków personelu, którzy już pracują w naszym mieście.

Około dziesięciu nowych etatów utworzy także dostawca kawy do linii lotniczych EasyJet oraz Virgin Trains. Mowa o firmie Masteroast z Newark Road w Peterborough, która otrzymała zastrzyk finansowy w postaci £50,000 na usprawnienie swojej produkcji. Dofinansowanie zakład przeznaczy na zakup oraz instalację nowego sprzętu. Inwestycja wymaga zatrudnienia nowych członków załogi, pracujących m.in. przy produkcji czy w administracji.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC