1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Koniec remontu Bourges Boulevard w Peterborough

remont bourges 08Piątek, 24 lipca, będzie dniem, w którym oficjanie zakończy się trwająca od maja zeszłego roku przebudowa Bourges Boulevard.

Dzięki niej droga w centrum naszego miasta otrzymała centralny pas zieleni z drzewkami, wysokimi do 9 metrów oraz dwa sygnalizowane przejścia dla pieszych o szerokości 10 metrów, pomiędzy rondami Crescent Bridge i Bright Street. Dodatkowo, kierowcy opuszczający dworzec kolejowy, mogą w końcu skręcać w prawo ze Station Road - wszystko dzięki sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu.

Na środkowym pasie dzielącym jezdnię widoczna jest specjalna, artystyczna instalacja, zainspirowana dziedzictwem Peterborough. Wykonałą ja lokalna firma ze Stilton.

Wykonawcą przebudowy, na zlecenie Peterborough City Council, była firma Eurovia Contracting (North). Inwestycja pochłonęła 4.5 miliona funtów, z czego 1.8 miliona wyłożył urząd miasta, 2.1 mln stanowiło rządowe dofinansowanie a £600,000 pochodziło od sklepu Waitrose w ramach tzw. S106 contribution.

Koniec remontu wiąże się także z wprowadzeniem ograniczenia prędkości na Bourges Boulevard do 30 mil na godzinę, z uwagi na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Dotyczy to odcinka drogi między Volunteer Fire Station a istniejącą już strefą ograniczenia prędkości do 30 mil blisko sklepu Asda.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC