1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Rewolucja w Tesco zaczyna się od... Peterborough

tesco peterboroughSieć supermarketów Tesco do końca października wprowadzi we wszystkich swoich placówkach nowe rozwiązania przy używaniu kas samoobsługowych. Zmianie ulegnie wygląd kas – jest to jednak najmniejsza niespodzianka.

Na prośbę wielu klientów, Tesco zastępuje "krzykliwy" i "frustrujący" głos kobiecy "bardziej pomocnym" oraz "przyjaznym" głosem męskim, automatycznie asystującym osobom płacącym za zakupy. Innowacje są obecnie premierowo testowane w sklepach Tesco w Peterborough. 

Po ponad dziesięciu latach od wprowadzenia w życie idei kas samoobsługowych w brytyjskich marketach, do lamusa przechodzi słynny (i najwidoczniej irytujący) komunikat: "unexpected items in the bagging area". Oto, jak brzmieć będą audio informacje, które usłyszymy przy skanowaniu produktów i płaceniu za nie w Tesco:

Pomysł już wzbudził oburzenie, zwłaszcza w środowisku brytyjskich feministek, które sprzeciwiają się uproszczeniu w przedstawieniu głosu kobieciego jako "złego" a męskiego jako "dobrego".

Rzecznik Tesco argumentuje jednak, że płeć narratora była przy wyborze głosu kwestią bez znaczenia – głównym celem było ocieplenie i skrócenie prezentowanych komunikatów.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC