1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Nowe radary w Peterborough

radary peterborough 1Nowy system kamer drogowych został zainstalowany przy Stanground Academy; na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 mil na godzinę. Mowa o trasie B1091 Peterborough Road, od wiaduktu nad A605 do ronda, przy którym znajduje się remiza strażacka dzielnicy Stanground.

Decyzja o instalacji innowacyjnego systemu, mierzącego prędkość samochodów między dwoma punktami, pierwszego takiego w Peterborough (a dotychczas używanego na autostradach i większych drogach) - została podjęta po konsultacjach z mieszkańcami okolicy. Jeśli projekt się sprawdzi, to jest prawdopodobne, że system zostanie wprowadzony również w innych rejonach miasta.

Ograniczenie prędkości na opisywanej, newralgicznej części B1091 nie zapobiegło wypadkom; w ciągu ostatnich pięciu lat aż 12 osób ucierpiało w wyniku incydentów drogowych. Teraz urzędnicy mają nadzieję, że obecność radarów wpłynie na egzekwowanie przepisów przez kierowców oraz przyczyni się do zapewnienia większego bezpieczeństwa, szczególnie pieszym uczniom Stanground Academy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC