1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Obchody Dnia Pamięci w Peterborough

poppy day peterboroughW zbliżającą się niedzielę, 8 listopada, w naszym mieście odbędą się uroczyste obchody Dnia Pamięci (Remembrance Day) na cześć żołnierzy poległych w wojnach. Dzień Maku (Poppy Day), bo tak brzmi inna nazwa uroczystości, przypada co prawda na 11 listopada – jednak główna miejska ceremonia ma tradycyjnie miejsce w drugą niedzielę miesiąca.

Tuż po godzinie 10.00, z ratusza pod pomnik przy Bridge Street ruszy pochód złożony m.in. z wojskowych i gości, który poprowadzi burmistrz John Peach. Na miejscu zostaną złożone wieńce. Następnie odbędzie się msza w katedrze (10.30) i uroczystość przy pomniku (11.00), podczas których pamięć poległych zostanie uczczona dwuminutową ciszą.

Po zakończonej mszy, pochód powróci do ratusza, a następnie przejdzie ulicami miasta.

- Dzień Pamięci to niezwykle ważna dla nas, doroczna uroczystość, podczas której możemy uhonorować tych, ktrórzy stracili życie w walkach – komentuje radny Peach – Mam nadzieję, że mieszkańcy Peterborough przyłączą się do nas, by wyrazić szczególne uznanie siłom zbrojnym przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Gorąco namawiam także do przypinania czerwonych maków, nie tylko ku pamięci poległych, ale także by wesprzeć wojskowych w służbie.

Symbol Dnia Pamięci, czerwone maki, przypinane do płaszczy i kurtek w listopadzie, są dystrybuowane przez The Royal British Legion w zamian za datki, które zasilają konto "Poppy Appeal" i umożliwiają pomoc oraz wsparcie dla obecnych i byłych żołnierzy. Do akcji noszenia maków corocznie włączają się osoby publiczne i gwiazdy telewizyjne.

W związku z niedzielnymi obchodami, dostęp do St Peter's Road i parkingu Car Haven w Peterborough będzie zamknięty od 7 listopada (godzina 18.00) do 8 listopada (godzina 14.00).

W środę, 11 listopada, odbędzie się krósza ceremonia przy pomniku wojennym przy Bridge Street, połączona z dwuminutową ciszą o godzinie 11.00.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC