1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Trwa proces w sprawie zabójstwa Litwinki z Peterborough

vitautas jokubauskas peterboroughSprawa "ciała w walizce" wstrząsnęła naszym miastem kilka miesięcy temu. W czerwcu oficerowie policyjni odnaleźli korpus kobiety w domu przy Mayor's Walk. Kilka dni później 57-letniemu Litwinowi postawiono zarzut morderstwa 42-letniej Ramute Butkiene. Przed sądem Southwark Crown Court toczy się obecnie proces Vytautasa Jokubauskasa, a na jaw wychodzą szczegóły tej makabrycznej zbrodni.

Dalsza część artykułu zawiera drastyczne treści.

Vytautas Jokubauskas zabił Ramute Butkiene najprawdopodobniej na początku czerwca – mężczyzna przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci i odpiera zarzut zabójstwa.

Para pozostawała wcześniej w związku uczuciowym, bardzo burzliwym i zakrapianym alkoholem. Procenty z całą pewnością przyczyniły się do tragedii, oskarżonego widziano bowiem kupującego alkohol przez trzy dni z rzędu, począwszy od 27 maja czyli tuż przed tragedią. Pozostali lokatorzy domu przy Mayor's Walk poświadczyli, że Ramute była widziana z ranami na twarzy (podbite oczy), co – w świetle niepewnych tłumaczeń jej partnera – wskazywało na obecność przemocy fizycznej w związku. Jej przyjaciólka zeznała przed sądem, że w ostatnich dniach życia kobiety jej twarz, ze względu na doznane obrażenia, wyglądała jak "zgniłe jabłko".

W dniu, w którym nastąpiła śmierć Ramute, Litwinka próbowała odejść od Vitautasa, po jego oskarżeniach o romans z innym mężczyzną. Między kochankami doszło do kłótni. Świadek widział ofiarę, ubraną jedynie w szlafrok i próbującą wieczorem uciec z domu. Jokubauskas podążył jednak jej śladem i zdołał wciągnąć kobietę z powrotem do mieszkania. Tam z kolei użył paska od szlafroka, złożonego trzy razy, do duszenia Ramute, leżącej na plecach na swoim łóżku. Jak sam twierdzi, chciał jedynie trochę poddusić swoją dziewczynę, aby dać jej do zrozumienia, "że nie żartuje". Za każdym razem uwalniał kobietę, prosząc przy tym, aby go nie opuszczała. Za czwartym razem jednak zacisnął pasek tak mocno, że spowodował śmierć Ramute.

Litwin próbował zatuszować morderstwo. Najpierw upuścił krew ze zwłok do miski i wylał ją do zlewu. Potem odciął głowę ofiary, schował ją do torby na śmieci i wyrzucił do rzeki Nene. Następnie rozczłonkował ciało oddzielając ręce oraz nogi – te z kolei chciał schować na terenie Thorpe Meadows i w rejonie Westfield Road. Korpus zaś spakował do walizki, a potem zaczął oglądać filmy o tematyce wojennej na laptopie. Przy krojeniu ciała swojej dziewczyny, mężczyzna cały czas popijał whisky.

Walizka z ciałem została odkryta 5 czerwca, gdy policja zareagowała na donos sąsiadów o nieprzyjemnym zapachu, dobywającym się z pokoju pary.

Vytautas Jokubauskas ukrywał się przed policją. Został zatrzymany 7 czerwca.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC