1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Dożywocie dla mordercy Litwinki z Peterborough

jokubauskas peterboroughVytautas Jokubauskas, lat 57, zamieszkały przy Mayor's Walk w Peterborough, został w czwartek skazany na dożywocie za zamordowanie swojej partnerki, Ramute Butkiene. Wyrok poprzedził tygodniowy proces przed sądem Southwark Crown Court.

W dniu 5 czerwca tego roku, policja odnalazła walizkę z kobiecym korpusem w nieruchomości przy Mayor's Walk, gdzie para Litwinów wymajmowała pokój. Oficerowie zostali wezwani przez sąsiadów, którzy poczuli przykry zapach, wydobywający się z zamkniętego pomieszczenia. Ciało kobiety zostało pozbawione głowy, rąk oraz nóg.

Podczas procesu wyszło na jaw, że Jokubauskas udusił swoją partnerkę paskiem od szlafroka – powodem miała być niewierność kobiety. Mężczyzna roczłonkował ciało Ramute, popijając przy tym whisky. Jej głowę schował do worka na śmieci i wyrzucił do rzeki Nene. Pozostałe części ciała zakopał w pobliżu domu.

Jokubauskas ukrywał się przed policją aż do 7 czerwca, kiedy został ujęty przy Clipston Walk w Peterborough.

Mężczyzna do końca utrzymywał, że jego zbrodnia była nieumyślna. Detektyw prowadzący dochodzenie w jego sprawie stwierdził, iż skazany nigdy nie okazał skruchy za swój czyn.

W toku postępowania sądowego okazało się również, że Jakubauskas ma na swoim sumieniu jeszcze jedno morderstwo. W 1992 roku, przebywając w swojej ojczyznie, pozbawił życia meżczyznę podczas awantury i bijatyki. Został za to osądzony, a następnie odsiedział w więzieniu krótki wyrok i przeprowadził się do Wielkiej Brytanii. Stało się to dziesięć lat temu.

Jokubauskas musi teraz pozostać za kratkami przez przynajmniej 20 lat.

- To była makabryczna zbrodnia na niewinnej kobiecie, spowodowana zazdrością – komentuje detektyw inspektor Pushpa Guild - W momencie furii Jokubauskas zabił Ramute i rozebrał jej ciało na części, chcąc ukryć swój czyn. Nasze myśli są przy rodzinie ofiary, która przeszła przez piekło przez tych ostatnich kilka miesięcy. Upokorzenie, jakie przeżyli bliscy Ramute, nie powinno nigdy nikogo dotknąć. Nic nie wynagrodzi ich straty, ale mam nadzieję, że wyrok i świadomość, że Jokubauskas spędzi wiele lat za kratami, przyniesie rodzinie choć trochę spokoju.

Policja Cambridgeshire apeluje do wszystkich ofiar przemocy domowej o zgłaszanie swojej sytuacji do odpowiednich instytucji. W związku Vytautasa i Ramute dochodziło już wcześniej do aktów przemocy – gdyby zostały one zameldowane wcześniej, być może udałoby się uniknąć tragedii.

Komentarze   

-1 #1 Ola 2015-12-19 00:53
Bardzo dobrze jej zrobil chodzila i sie sypala na prawo i lewo alkoholiczka
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC