1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Wyrok dla nieuczciwych właścicieli agencji rekrutacyjnej

agencja peterborough kradziezDwóch dyrektorów agencji pracy z siedzibą w Whittlesey zostało ukaranych za przywłaszczenie £245,000 – pieniędzy przeznaczonych między innymi na opłacenie składek ubezpieczenia oraz podatku zatrudnianych pracowników. Szefowie zaniechali również płacenia swoich firmowych zobowiązań na rzecz HMRC. Spotkała ich za to stosowna kara.

Mahmud Hussain, lat 44 (były mieszkaniec naszego miasta) oraz Iftekhar Rehman, lat 28 (zamieszkały przy Fulbridge Road w Peterborough) byli dyrektorami One Stop Recruitment (Nationwide) Limited. Agencja pośredniczyła w zatrudnianiu pracowników do sezonowej pracy w fabrykach i magazynach. Nieprawidłowości w jej działaniu wyszły na jaw podczas rutynowej kontroli dokumentacji biznesowej przez HMRC w siedzibie spółki.

Firma ogłosiła upadłość w lipcu 2012 roku, zaledwie po 11 miesiącach działalności. To jednak nie przeszkodziło dyrektorowi Hussainowi w dalszym prowadzeniu agencji jeszcze przez pięć miesięcy, do grudnia 2012 roku.

Inspekcja HMRC potwierdziła, że zdefraudowane środki finansowe były używane przez dyrektorów m.in. do pokrywania wydatków służbowych. Hussain i Rehman oszukali w ten sposób nie tylko brytyjską skarbówkę oraz zatrudnianych przez siebie, niczego nieświadomych pracowników, ale także swoją konkurencję, uczciwie opłacającą świadczenia.

Kontrola ujawniła szczegóły płac ponad 150 pracowników, którzy błędnie myśleli, że ich ubezpieczenie i podatek zostały poprawnie odprowadzone przez agencję. Tymczasem, aż £127,033 z tytułu pracowniczych składek nie trafiło do kasy a dalsze dochodzenie wykryło jeszcze £118,311 niezapłaconego podatku VAT.

Mężczyźni przyznali się do winy. Za swoje oszustwa Hussain został skazany na 15 miesięcy więzienia. Kara dla Rehmana to 41 tygodni w więzieniu, w zawieszeniu na 18 miesięcy oraz 300 godzin pracy na cele społeczne.

Mężczyźni nie mogą również pełnić funkcji dyrektorów przez: sześć lat (Hussain) oraz dwa lata (Rehman).

Bezprawnie przywłaszczona przez dyrektorów suma pieniężna zostanie od nich odzyskana.

Podobne przypadki oszustw można zgłaszać za pomocą specjalnej infolinii:0800 59 5000.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC