1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Litwin z Peterborough sprawcą największej nielegalnej sprzedaży szczeniaków w UK

pies peterboroughAidas Gostautas, Litwin zamieszkały w Peterborough, został skazany na ponad 2,5 roku więzienia, gdy Peterborough Crown Court uznał go winnym czternastu z postawionych mu zarzutów. Mężczyzna nieuczciwie dorobił się tysięcy funtów ze sprzedaży szczeniaków, często chorych lub błędnie opisanych w ogłoszeniach, które do Anglii nielegalnie trafiały z Litwy.

 

To najprawdopodobniej największa sprawa nielegalnego handlu szczeniakami na Wyspach Brytyjskich.

Miejscy urzędnicy ds. norm handlowych wykryli ponad 100 wprowadzających w błąd ogłoszeń mężczyzny, dotyczących sprzedaży szczeniaków mających nawet niecałe osiem tygodni, umieszczonych na popularnych portalach, m.in. Gumtree czy Pets4Homes. Cena za jednego pieska wynosiła od £650 do £1,000.

Potwierdzono nielegalną sprzedaż ponad 120 szczeniaków, importowanych z Litwy, która przez tutejszy Department for Environment, Food & Rural Affairs jest uznawana za kraj wysokiego ryzyka z powodu przenoszenia wścieklizny wśród zwierząt.

Gostautas sprawiał, by jego klienci sądzili, że szczeniaki pochodzą z hodowli na terenie Wielkiej Brytanii. Sprzedaż prowadził używając dwudziestu różnych numerów telefonów komórkowych na kartę oraz rozmaitych adresów emailowych.

Kupujący o oszustwie dowiadywali się, gdy czworonogi trafiały na kwarantannę z powodu rozbieżności między danymi w ich paszportach oraz informacjami o wieku i szczepieniach zwierząt. Dla niektórych nowych właścicieli oznaczało to karę do zapłacenia w wysokości £1,000, a nawet odebranie szczeniaków.

Przeciwko Gostautasowi toczyło się już postępowanie sądowe, gdy w 2011 roku Kent Trading Standards wniosło oskarżenie do sądu w podobnej sprawie.

Wcześniejsze kłopoty z prawem najwidoczniej nie nauczyły mężczyzny niczego, gdyż postanowił on kontynuować nielegalną działalność w innym miejscu. Teraz sędzia Gareth Hawkesworth, skazując Litwina na 34 miesiące pozbawienia wolności zaznaczył, że w więzieniu mężczyzna bezwarunkowo odsiedzieć musi minimum 17 miesięcy.

Aby właściciele mogli uniknąć podobnych dramatów, w tym kar finansowych czy pożegnań z nowo nabytym psiakiem, warto przy zakupie zwrócić uwagę na kilka zasad:

1. Jeśli sprzedawca twierdzi, że nie może nam pokazać pieska wraz z matką i innymi szczeniakami – to powinno wzbudzić nasze podejrzenia. Postarajmy się zobaczyć szczeniaka w jego rodzinnym środowisku.
2. Jeżeli szczeniak został zaszczepiony, domagajmy się wglądu do odpowiedniej dokumentacji. Poszukajmy w niej nazwy kliniki weterynaryjnej i bądźmy uważni, jeśli jej adres jest poza UK.
3. Gdy decydujemy się na zakup szczeniaka pochodzącego z innego kraju niż Anglia, sprawdźmy, czy ma paszport i minimum 15 tygodni.

Przypadki nielegalnej sprzedaży zwierząt można w naszym mieście zgłaszać do Peterborough Trading Standards.

 

pies peterborough 1

 

pies peterborough 2

 

pies peterborough 3

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC