1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Niedostateczna ocena przedszkola w Peterborough

apple kids nursery peterboroughPrzedszkole Apple Kids Nursery, działające przy ulicy Broadway w Peterborough, otrzymało najgorszą z możliwych ocen w wyniku inspekcji Ofsted – organizacji kontrolującej funkcjonowanie placówek oświatowych w Wielkiej Brytanii. Inspektorzy znaleźli szereg poważnych zaniedbań, które wpływają na bezpieczeństwo i sposób edukacji podopiecznych przedszkola.

Przedszkole Apple Kids Nursery działa od 21 maja 2015 roku. Jest otwarte od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 18.00. Zatrudnia siedem osób oraz opiekuje się dziećmi w liczbie 51 i w wieku 0-5 lat.

Inspekcja Ofsted została przeprowadzona w grudniu ubiegłego roku. Powodem jej zorganizowania było otrzymanie przez organizację skargi, dotyczącej kwestii bezpieczeństwa w placówce w Peterborough.

Oto najważniejsze wnioski, płynące z kontroli:

1. Przedszkole nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa i opieki nad maluchami. Jako przykład podano sytuację, gdy jedno z dzieci utorowało sobie dostęp do lekarstwa, przeznaczonego dla innego dziecka i je wypiło. Co prawda, przedszkole natychmiast wszczęło interwencję, a następnie wdrożyło zasady, mające zapobiegać podobnym przypadkom w przyszłości – nie poinformowało jednak o zdarzeniu ani Ofsted, ani odpowiedniej osoby w urzędzie we właściwym czasie.
Pomimo dostępności na miejscu dokumentów regulujących kwestie bezpieczeństwa i opieki nad dziećmi, personel przedszkola zdaje się nie rozumieć tych reguł i – co za tym idzie – istnieje obawa, że nie będzie wiedział, jakie działania podjąć w wyjątkowych sytuacjach. Kierownictwo oraz kadra opiekująca się dziećmi nie są w stanie wskazać zagrożeń, wystawiających dzieci na niebezpieczeństwo, zarówno w środku budynku przedszkolnego, jak i na zewnątrz. Dla przykładu; z domku w ogrodzie przedszkola dzieci łatwo wydostają się przez dziury w zamkniętych drzwiach,a personel nie wie, w którym miejscu się znajdują. Popsuta sofa dziecięca oraz przechowywanie rowerów dla dorosłych w ogrodzie – to kolejne czynniki ryzyka.

2. Zasady rekrutacji personelu przedszkola nie są wystarczająco rygorystyczne, jeśli chodzi o referencje oraz niezbędne sprawdzania dla osób, mających opiekować się dziećmi.

3. Pomimo faktu, że większość personelu to wykwalifikowane osoby, jakość nauczania jest mizerna. W sali przedszkolaków opiekunowie nie zawsze spędzają czas bawiąc się z dziećmi czy angażując ich w dyskusję. Kadra przedszkola nawet, jeśli obserwuje podopiecznych, to niestety później nie wykorzystuje płynącej z tego wiedzy do planowania kolejnych kroków w edukacji dzieci. Proponowane dzieciom aktywności są prozaiczne i nie zawsze uwzględniają zainteresowania maluchów. A to, w połączeniu z brakiem interakcji powoduje, że poziom koncentracji dzieci jest niekiedy ograniczony. Podobnie rzecz ma się z proponowaną zabawą na zewnątrz – ona również nie interesuje najmłodszych na dłuższy czas. Personel jest wciąż rozproszony kiepskim zachowaniem dzieci, a jednocześnie nie posiada umiejętności pozytywnego zaangażowania podopiecznych do zabawy.

4. Przedszkolne zabawki i pomoce edukacyjne nie są najlepszej jakości. Pomieszczenia Apple Kids Nursery są miejscami zagracone, co również wpływa na bezpieczeństwo dzieci, sposób ich nauki i przyswajania wiedzy.

5. Z uwagi na fakt, że dzieci nie są odpowiednio prowadzone pod względem zachowania – ich postępy są również ograniczone. Personel nie potrafi skupić się na ich edukacji czy zabawie – a przez to dzieci nie są odpowiednio przygotowane na przejście do szkoły.

W raporcie znalazło się także miejsce na plusy przedszkola. Dzieci są ogólnie przywiązane do swoich opiekunów oraz kolegów i koleżanek. Lubią wspólne posiłki, podczas których uczą się dobrych manier i samoobsługi. Podczas przedszkolnych drzemek, najmłodszych pilnuje odpowiednia liczba osób. Manager przedszkola stara się zachowywać kontakt z rodzicami i opiekunami dzieci oraz przekazywać im informacje.

Przedszkole czeka teraz okres monitorowania, podczas którego trzeba będzie wdrożyć nowe procedury i usprawnić działanie placówki.

Urząd w Peterborough nie będzie fundował edukacji nowych dzieci w przedszkolu do momentu poprawy przez placówkę swoich standardów.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC