1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Przestępca seksualny z Cambridgeshire skazany

gary wiseman st neotsPolicja naszego hrabstwa po raz kolejny przypomina rodzicom o konieczności kontroli aktywności dzieci w internecie. Apel został wystosowany po tym, jak w środę Huntingdon Crown Court skazał 51-letniego mężczyznę na karę ośmiu lat pozbawienia wolności za przestępstwa związane z młodymi dziewczętami.

Do aresztowania Gary'ego Wisemana, zamieszkałego przy Queensway w St Neots, doszło latem zeszłego roku. Wtedy to funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że w posiadaniu mężczyzny mogą znajdować się nieprzyzwoite zdjęcia dzieci. Donos okazał się prawdą - po przeszukaniu domu Wisemana, przestępca został aresztowany.

Mężczyznę przesłuchano na komendzie policji Thorpe Wood w Peterborough, gdzie przyznał się do przeprowadzania internetowych rozmów o seksualnym zabarwieniu z nieletnimi oraz do posiadania w okresie ostatnich dwóch, trzech lat nieobyczajowych fotografii dziecięcych.

Policji udało się potwierdzić te zeznania; w telefonie komórkowym Wisemana odnaleziono bardzo dużą ilość nieobyczajowych zdjęć. Mężczyzna otwarcie potwierdził, że zdobył je, wyszukując konkretne dzieci w internecie a następnie nakłaniając je do przesyłania swoich rozbieranych fotek, a nawet filmów – część z nich następnie przekazywał dalej, do innych mężczyzn. Aby namówić swoich niczego nieświadomych, internetowych rozmówców do wysyłania pożądanych przez niego materiałów, Wiseman często korespondował używając fałszywego profilu i podając się za nastolatka. 


Podczas policyjnego przesłuchania, Wiseman miał okazać skruchę, mówiąc, że „przeprasza wszystkie osoby, dotknięte jego zachowaniem” i że „wstydzi się siebie”. Mężczyzna dodał, że powinien był zaprzestać nagannych praktyk dawno temu, ale to jego „ciekawość” nie pozwalała mu skończyć z procederem.

W dniu 21 stycznia 2016, Wisemanowi zostało postawionych jedenaście zarzutów dotyczących przestępstw seksualnych m.in. posiadania ponad 220 nieprzyzwoitych zdjęć dzieci czy spowodowania, by nieletnia osoba oglądała akt seksualny. W marcu sąd uznał, że mężczyzna jest winny. W środę, 13 kwietnia, mieszkaniec St Neots został skazany na osiem lat więzienia.

Gary Wiseman został także objęty Sexual Harm Prevention Order.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC