1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Peterborough przyjmie 100 uchodźców z Syrii

uchodzcy syria peterborough 1Urząd miasta Peterborough wyraził zgodę na przeniesienie i pomoc stu uchodźcom z Syrii. Oznacza to, że każdego roku, przez następne pięć lat, nasze miasto przyjmie pięć rodzin, składających się z dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci. To część realizacji obietnicy brytyjskiego rządu z zeszłego roku, w myśl której do Wielkiej Brytanii do 2020 roku trafi około 20 tysięcy uchodźców.

Pierwsze syryjskie rodziny powinny pojawić się w Peterborough jesienią tego roku.

Rząd obiecał pokryć wszystkie koszta związane z opieką zdrowotną, socjalną i edukacją każdej osoby, szukającej azylu. Otworzy także przed uchodźcami możliwość otrzymywania zasiłków, np. Dodatku mieszkaniowego. Uchodźcy, jeśli będą posiadać odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, mogą rozpocząć pracę na terenie UK.

Środki finansowe na utrzymanie uchodźców pochodzą z tzw. International Developement Fund.

- Odbyłem rozmowy z rządem i mogę potwierdzić, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie przyjęcia uchodźców do miasta – komentuje przewodniczący rady miejskiej, radny John Holdich. - Rząd obiecał, że otrzymamy stosowne dofinansowanie dla syryjskich rodzin w Peterborough. Jesteśmy więc pewni, że możemy zaoferować im pomoc, której potrzebują i przez następnych kilka miesięcy postaramy się dobrze przygotować na ich przyjazd.

- Nasze miasto jest dumne z faktu, że w przeszłości witaliśmy w naszych progach tych, którzy potrzebowali pomocy. Będziemy teraz współpracować z różnymi grupami społecznymi, które już zaoferowały wsparcie dla uchodźców- dodaje.

Decyzja konserwatywnych włodarzy, którzy mają w radzie miasta większość, spotkała się z krytyką niektórych radnych, przynależących do innych ugrupowań politycznych. Lider lokalnych Liberalnych Demokratów, radny Nick Sandford, ironizował, że jedno z najszybciej rozwijających się miast w kraju jest w stanie przyjąć tylko 20 uchodźców rocznie. Według niego to symboliczne działanie, które ogranicza się tylko do minimum, aby pozostać w zgodzie z odgórnymi ustaleniami. Radny Partii Pracy, Ed Murphy, ubolewał natomiast, że lokalna administracja jest "pozbawiona współczucia" wobec kwestii uchodźców.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC