1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Pomoc dla Syryjczyków w Peterborough

syryjczycy peterboroughJak informowaliśmy kilka miesięcy temu, Peterborough City Council zgodził się przyjąć w przeciągu kolejnych pięciu lat około stu uchodźców z Syrii, którzy zamieszkają w naszym mieście w ramach narodowego rządowego programu Syrian Vulnerable Person Resettlement Programme. Teraz urzędnicy umożliwiają mieszkańcom Peterborough udzielenie pomocy materialnej nowym przybyszom.

Pierwsi uchodźcy przybędą do miasta jesienią – będzie to grupa 23 osób, w tym 13 dzieci w różnym wieku.

Z urzędem skontaktowało się kilku mieszkańców miasta, którzy wyrazili chęć pomocy Syryjczykom. Włodarze uznali, że należy otworzyć taką możliwość przed wszystkimi chętnymi.

Lista przyjmowanych przedmiotów znajduje się tutaj: https://www.peterborough.gov.uk/council/campaigns/syrian-refugees/
Mile widziane będą również datki pieniężne, będą one spożytkowane na zakup rzeczy z powyższej listy.

Jeżeli okaże się, że ilość ofiarowanych przedmiotów i środków finansowych przekroczy zapotrzebowanie – nadwyżka zostanie przeznaczona na rzecz najbardziej potrzebujących rodzin w Peterborough.

- Rodziny, które do nas przyjadą, mieszkały w w obozach dla uchodźców blisko syryjskiej granicy po tym, jak musiały opuścić swoje domostwa. Wiemy, że wielu rezydentów Peterborough przywita je w naszym mieście i mamy nadzieję, że również oddadzą im to, co będą mogli – komentuje przewodniczący rady miasta, radny John Holdich. - Zgodziliśmy się na przyjęcie uchodźców po otrzymaniu gwarancji, że rząd pokryje wszystkie koszty przybyszów w dziedzinie zdrowia, opieki społecznej i edukacji. Dodatkowo, otrzymają oni dostęp do takich zasiłków, jak np. housing benefit.

- Uważamy, że to właściwy balans; pomaganie tym w potrzebie bez dodatkowej presji wywieranej na miejski budżet – dodaje.

Komentarze   

+1 #1 Ja tylko ja 2016-08-31 08:55
Jaka pomoc? Moze pomoc w powrocie tam skad przybyli?
Cytować
+1 #2 constantinov007 2016-10-11 16:07
Na Parnwell zamieszkają o czym Urząd miasta milczy :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC