1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Hojna pomoc dla Syryjczyków w Peterborough

syryjczycy peterboroughW odpowiedzi na sierpniowy apel urzędu miasta, mieszkańcy Peterborough przekazali ponad 400 przedmiotów, mających pomóc w przyjęciu pierwszych syryjskich uchodźców w naszej miejscowości jesienią tego roku. Przypomnijmy, że lokalny samorząd zgodził się na rządową propozycję, aby w ciągu następnych pięciu lat swój nowy dom w Peterborough znalazło stu uchodźców.

Dodatkowo, swoje datki na rzecz potrzebujących przekazała duża liczba stowarzyszeń i organizacji charytatywnych, działająca na terenie naszego miasta.

Pomimo sporego odzewu, wciąż potrzebne i przyjmowane są następujące rzeczy:
- kołdry wraz z poszewkami (również dla dzieci),
- łóżeczko dziecięce;
- przybory kuchenne;
- garnki i patelnie;
- odkurzacze;
- deski do prasowania;
- abażury;
- żaluzje i zasłony.

Mniejsze rzeczy można pozostawić w Care Zone w Fengate, PARCA przy Northfield Road oraz w katedrze.

- Dziękujemy wszystkim, którzy mogli pomóc pięciu rodzinom z Syrii – skomentowała radna miejska, Irene Walsh. - Wszyscy ci uchodźcy mieszkali w obozach po tym, jak zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów dla własnego bezpieczeństwa. Otrzymaliśmy ubrania, meble, zabawki, łóżka, jedzenie, wózki i wiele innych rzeczy. Odzew ze strony społeczności w Peterborough był bardzo pozytywny.

Pięć syryjskich rodzin wprowadzi się do tych domów na terenie Peterborough, które wcześniej stały puste i nikt ich nie użytkował oraz do nieruchomości wynajmowanych w sektorze prywatnym. Oznacza to, że uchodźcy nie zostaną zakwaterowani w lokalach socjalnych.

Więcej informacji o Syryjczykach w naszym mieście odnaleźć można na stronie:
https://www.peterborough.gov.uk/council/campaigns/syrian-refugees/ 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC