1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Pomoc w walce z dziurami drogowymi

dragon skanska peterborough 2016 1Peterborough City Council trzeci raz z rzędu uzyskał finansową pomoc od rządu w walce z dziurami drogowymi. Wsparcie opiewa na kwotę £240,000 i zostanie przez Peterborough Highways spożytkowane w ramach programu naprawczego i prewencyjnego, przewidzianego na rok 2017 oraz 2018.

Tegoroczne dofinansowanie zostało przeznaczone m.in. na zabezpieczenie nawierzchni drogowej w 55 miejscach na terenie Peterborough. Umożliwiło także pracę maszynie łatającej dziury. Pojazd firmy Skanska, nazywany "Smokiem" ze względu na swoją ziejącą powietrzem dyszę, najpierw oczyszcza dziurę, a następnie wypełnia ją gorącą emulsją. Po kilku minutach po uszkodzeniu szosy nie ma praktycznie śladu. Cały proces jest szybki i bardzo efektywny. Smok działał w naszej okolicy również prewencyjnie, reperując pęknięcia i szczeliny, z których potencjalnie mogłoby powstać większe uszkodzenie.

- Zamiast zwyczajnie skupiać się na powstających defektach drogowych, te dodatkowe pieniądze pozwolą nam rozszerzyć naszą strategię prewencyjną – komentuje radny Peter Hiller. – Będziemy przy tym korzystać ze sprawdzonych, przyjaznych portfelowi technik, a także z innowacji i dzięki temu ograniczymy powstawanie dziur drogowych w mieście i jego okolicach. Przedłużymy tym samym żywotność dróg oraz przysłużymy się ich użytkownikom oraz wszystkim osobom, które polegają na infrastrukturze Peterborough np. przy prowadzeniu biznesu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC