1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Podwyżka council tax w Peterborough

council tax peterborough podwyzkaRadni w Peterborough przegłosowali zaproponowaną na początku tego roku w projekcie miejskiego budżetu podwyżkę council tax czyli podatku od nieruchomości, płaconego przez mieszkańców miasta i przeznaczanego na rzecz lokalnych usług. Wzrost należnej urzędowi kwoty nastąpi już drugi rok z rzędu, a włodarze zapowiadają, że na tym nie koniec.

Borykający się z problemami finansowymi urząd zdecydował, że council tax wzrośnie o 4% w 2017 roku. Ten ruch ma pomóc w poradzeniu sobie z deficytem budżetowym Peterborough, wynoszącym 18.8 mln funtów.

Dodatkowo, radni zdążyli już zadeklarować chęć kolejnej podwyżki, również czteroprocentowej, w budżecie na lata 2018 – 2019.

Miasto szuka oszczędności ze względu na cięcia w dofinansowaniu, otrzymywanym od rządu. Od 2010 roku ta pomoc zmniejszyła się o 50% czyli o 54 mln funtów. Do roku 2019/2020 owa redukcja będzie wynosiła już około 67 milionów.
Urząd poprosi nas o płacenie większej ilości pieniędzy po raz drugi w ciągu sześciu lat.

- Wiemy, że wzrost podatku nie jest najprzyjemniejszą rzeczą. W zeszłych latach zrobiliśmy naprawdę dużo, aby nie prosić mieszkańców o jeszcze więcej pieniędzy – komentuje radny David Seaton. – Mamy nadzieję, że rezydeci Peterborough zrozumieją, dlaczego zaproponowaliśmy tą podwyżkę. Alternatywą dla niej byłoby jedynie wprowadzenie większych oszczędności, a co za tym idzie; ograniczenie lub zlikwidowanie niektórych miejskich usług.

Jak może zmienić się suma, którą oddamy miastu w ramach council tax? Większość nieruchomości w Peterborough wpisuje się w tzw. band B. Osoby mieszkające w takich lokalach płacą obecnie podatek w wysokości £912.37 rocznie – po zmianie ta kwota wzrośnie o £36.39 rocznie, dając £948.76 do uiszczenia za cały rok.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC