1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Straż pożarna proponuje podwyżkę podatku

straz podatek 2017Straż pożarna naszego hrabstwa rozpoczęła konsultacje społeczne, aby dowiedzieć się, czy mieszkańcy zgodzą się na 1.9% podwyżki w części council tax na lata 2017/2018, płaconej na rzecz tej służby mundurowej. Straż przez ostatnie sześć lat poczyniła co prawda oszczędności rzędu 5 milionów funtów, wymuszone ograniczeniem rządowego dofinansowania – w tym roku jednak musi znaleźć jeszcze dodatkowe 1.4 mln funtów.

Służba zapewnia, że przed chęcią sięgnięcia do portfeli mieszkańców Peterborough i okolic, wnikliwie przyjrzała się samej sobie oraz sposobowi gospodarowania środkami finansowymi. Zwolnienia, zmniejszenie wypłat oraz centralizacja dyspozytorni zaoszczędziły blisko 450 tysięcy funtów.

Straż liczy na wyrozumiałość ze strony rezydentów. Twierdzi, że jest relatywnie małą jednostką. Koszt utrzymania służby, w przeliczeniu na mieszkańca, jest jednym z najmniejszych w całym kraju.

Jeśli propozycja uzyska aprobatę podatników, za właściciele nieruchomości – dla przykładu – należących do tzw. Band D, zapłacą o £1.17 więcej.

Swoją opinię na temat powyższego pomysłu można wyrazić tutaj.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Sprzedam plaszcz
ABC