1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Polacy z Peterborough ukarani w sprawie przemytu papierosów

przemyt papierosow peterboroughMichał Koc (lat 37) oraz Marek Czwartkiewicz (lat 38), zamieszkali przy Wye Valley Road w Peterborough, zostali osądzeni oraz skazani na pobyt w więzieniu za swój udział w operacji przemytu papierosów. Mężczyźni zostali zatrzymani przez oficerów HMRC w kwietniu 2015 roku. Polacy byli członkami gangu, którzy wwiózł do Wielkiej Brytanii ponad 3 miliony papierosów. W rezultacie skarb państwa stracił około £657,000 z tytułu niezapłaconego podatku.

Michałowi Koc sąd wymierzył karę 18 miesięcy pozbawienia wolności za udział w spisku mającym na celu nielegalne uniknięcie płacenia podatku. Za to samo sąd skazał również Marka Czwartkiewicza, który dodatkowo został uznany winnym posiadania oraz przemieszczania mienia przestępczego. Kara dla drugiego Polaka to 42 miesiące więzienia.

Gang składał się z sześciu osób. Jego lidera, Dominika Mrzygłoda (lat 37) oraz Williama Jurado (lat 68) oficerowie HMRC aresztowali podczas obserwancji w czerwcu 2014 roku. Przestępcy wpadli na gorącym uczynku, kiedy w strefie przemysłowej Quarryside Business Park w Redhill (Surrey) ładowali papierosy do białego vana. Oficerowie zabezpieczyli ponad milion papierosów Jin Ling oraz Blue Fest wraz z 80 opakowaniami tytoniu Golden Virginia. Całość o wartości £240,000 w niezapłaconym podatku.

Nielegalne wyroby tytoniowe przemycono z Polski. Przewieziono je w ciężarówce, a ukryto w wydrążonych blatach stołowych.

W wyniku dalszego dochodzenia, w Enfield aresztowano także Friada Mahmouda (lat 45), który wynajął vana mężczyznom.

Na początku 2015 roku służby dokonały kolejnych zatrzymań. Oprócz Polaków z Peterborough aresztowano 34-letniego Ismaila Mohamouda. Policja znalazła 512,800 papierosów Viceroy i Brendal na tyle srebrego vana, prowadzonego przez mężczyznę – towar warty ponad £123,000 w niezapłaconym podatku. Policjanci zarekwirowali również 1.2 mln papierosów Jin Ling oraz Em@il w magazynie w Sheerness. Towar, o wartości £292,000 w niezapłaconym podatku, ponownie przemycono przy użyciu sztuczki z wydrążonymi blatami stołowymi.

Według szacunków służb, w każdym blacie stołowym przestępcy mogli przemycić aż 120,000 papierosów.

Policyjne dochodzenie wykazało, że w okresie pomiędzy styczniem a kwietniem 2015 roku gang przerzucił do Wielkiej Brytanii co najmniej 1.74 mln papierosów – owe wyroby były następnie składowane w magazynie New Road Industrial Estate w Sheerness (Kent).

Przywódca grupy przestępczej, Dominik Mrzygłód, zamieszkały przy Sunset Place w Walton on Thames (Surrey), odbędzie karę czterech lat pozbawienia wolności. Jurado i Mahmoud otrzymali wyroki w zawieszeniu (12 miesięcy) oraz nakazy przepracowania 120 godzin na cele społeczne. Natomiast Ismail Mohamoud spędzi w więzieniu 14 miesięcy.

 

Marek Czwartkiewicz i Michał Koc (fot.: HMRC)

 

przemyt papierosow peterborough 1

Gang przemycał papierosy, przewożąc je ciężarówkami z Polski (fot.: HMRC)

 

przemyt papierosow peterborough 2

Przemytnicy ukryli nielegalne papierosy w blatach stołowych (fot.: HMRC)

 

przemyt papierosow peterborough 3

W jednym blacie przestępcy mogli schować nawet do 120,000 papierosów (fot.: HMRC)

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC