1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Nowe rozporządzenie o centrum Peterborough

centrum miasta peterboroughUwaga! Wraz z początkiem kwietnia w życie wchodzi nowe rozporządzenie, które ma pomóc w eliminowaniu niepożądanych zachowań i czynności w centrum naszego miasta. Nowe prawo zyskało aprobatę podczas konsultacji społecznych – będzie realizowane przy pomocy policji, dzielnicowych oraz osób autoryzowanych przez urząd miejski.

Za sprawą Public Space Protection Order (PSPO) ci, którzy śmiecą, plują, spożywają alkohol w centrum miasta czy też jeżdżą rowerami po Bridge Street, mogą otrzymać mandat w wysokości £80 – jeśli dokonają przedterminowej zapłaty, kwota zmniejszy się do £60.

Żebranie również będzie przewinieniem w myśl nowego rozporządzenia. Urząd jednak obiecuje, że w takich przypadkach zastosowane zostaną inne procedury. Zamiast karać, służby spróbują pomóc potrzebującym.

O obowiązujących w centrum przepisach, mieszkańcom Peterborough oraz gościom odwiedzającym nasze miasto, przypominać będą specjalne znaki.

Warto wspomnieć, że przez pierwszych sześć tygodni od wprowadzenia przepisów w życie, służby nie będą nakładać kar finansowych za przewinienia, a jedynie rozmawiać i informować o PSPO.

Jest wysoce prawdopodobne, że również obszary Millfield, New England, Embankment oraz Lower Bridge Street zostaną objęte podobnym rozporządzeniem. Decyzji w tej sprawie należy spodziewać się do lata tego roku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC