1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Śmierć w Hamerton Zoo Park

tygrys hamertonDo tragicznego wydarzenia doszło dzisiaj, około godziny 11.15, w popularnym i położonym o dwadzieścia kilometrów od Peterborough, Hamerton Zoo Park. Jeden z tygrysów przedostał się na wybieg i zaatakował przebywającą tam opiekunkę. Pomimo błyskawicznej interwencji służb i helikoptera medycznego, kobiety nie udało się uratować.

Zoo zostanie od wtorku zamknięte do wyjaśnienia sprawy. Policja nie traktuje tego wydarzenia jako podejrzanego. W swoim oświadczeniu zoo podkreśla jedynie, że do tragedii doszło w niewyjaśnionym jeszcze, „dziwnym wypadku”, który nie miał prawa się zdarzyć. Kondolencje oraz słowa wsparcia dla najbliższych ofiary popłynęły od kierownictwa oraz osób pracujących wraz z kobietą w zoo, którzy byli i są w „zbyt wielkiej rozpaczy”, aby rozmawiać z mediami.

Początkowe doniesienia sugerowały wydostanie się zwierzęcia na zewnątrz – tym też tłumaczono ewakuację zwiedzających zoo. Pracownicy potwierdzili jednak, że w żadnym momencie nie doszło do zagrożenia bezpieczeństwa gości Hamerton Zoo Park, którzy po dwudziestu minutach zostali ponownie wpuszczeni na teren ogrodu zoologicznego.

To właśnie z ich relacji wiadomo, że opiekunka zginęła najprawdopodobniej podczas próby pomocy innej osobie, pracującej w zoo. Świadek słyszał „mrożący krew w żyłach” kobiecy krzyk, który zainicjował panikę wśród zwiedzających oraz pracowników. Ci ostatni próbowali zapanować nad sytuacją na wybiegu, wrzucając do środka kawałki mięsa, mające odciagnąć agresywne zwierzę od ofiary.

Goście zoo znajdujący się blisko miejsca tragedii zostali przeprowadzeni do innego budynku – mogli stamtąd jednak zobaczyć załamanych pracowników Hamerton Zoo Park, chowających głowy w rękach.

Ani zoo, ani służby policyjne nie podają tożsamości kobiety do wiadomości publicznej.

Hamerton Zoo Park jest domem dla ponad 500 zwierząt, m.in. dla kangurów, wilków czy tygrysów malajskich.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC