1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Tesam sprzedany za prawie 12 mln funtów

tesam peterboroughJeden z największych pracodawców w Peterborough, specjalizujący się w magazynowaniu oraz dystrybucji czyli firma Tesam Distribution Ltd, została kupiona i wcielona do grupy Clipper Group w ramach transakcji o wartości prawie 12 milionów funtów. Biznes, który prowadzi swoją działalność w trzech miejscach w Peterborough, zatrudnia ponad 250 osób. Jest obecny na rynku od 1984 roku.

W swoim oświadczeniu dotyczącym przejęcia, Clipper Group stwierdza, iż Tesam jest „silną i poważaną firmą, która w ciągu ostatnich kilku lat wykazała stały wzrost dochodu”. Rzeczywiście, księgi interesu pokazują, że w roku finansowym, zakończonym 30 czerwca 2016, Tesam miał 19.5 mln funtów przychodu oraz zysk operacyjny na poziomie 1.8 mln funtów.

Clipper Group zakupił wyemitowany kapitał akcyjny biznesu z Peterborough w gotówkowej transakcji za dokładnie 11.75 mln funtów i tym samym przejął aktywa firmy (ok. 3.4 mln funtów), a także własnościową nieruchomość, którą nowy nabywca zamierza wkrótce sprzedać za około 2.7 mln funtów.

Dotychczasowy właściciel i główny dyrektor Tesam, Stephen Smith, zostanie po zakupie konsultantem w Clipper Group a pozostali członkowie zarządu uzyskają pełne etaty w firmie.

W najbliższych planach Clipper Group znajduje się m.in. powiększenie przestrzeni w kluczowym magazynie Tesam przy Ivatt Way.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC