1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Powraca wywóz odpadów wielkogabarytowych w Peterborough

smieci wielkogabarytowe peterborough 1Po 7 latach przerwy, Peterborough City Council postanowił przywrócić na okres próbny wywóz śmieci o niestandardowych rozmiarach w naszym mieście. Inicjatywa jest bezpłatna dla mieszkańców. Trzymiesięczny okres próbny potrwa od 11 grudnia do 9 marca przyszłego roku i będzie częścią kampanii #LovePeterborough.

W grudniu, urząd zaplanował ponad 1000 bezpłatnych odbiorów odpadów – z dziennym limitem obsługi do 52 gospodarstw domowych. W kolejnych miesiącach, ten limit zmniejszy się co prawda do 26 domów bądź mieszkań, jednak będzie stale monitorowany i – w razie potrzeby – podwyższony.

Każde gospodarstwo domowe w Peterborough skorzysta z jednego bezpłatnego odbioru i wywiezienia do 10 niepotrzebnych lub zepsutych przedmiotów, np. materacy, lodówek czy mebli.

Kto pierwszy, ten lepszy – odtransportowanie śmieci (bulky waste collection) można zamówić już dzisiaj dzwoniąc pod numer 01733 747474. Wywiezienie odpadów nastąpi tego samego dnia, w którym opróżniane są kosze dla danego adresu – pod warunkiem, że dzienny limit transportu, o którym mowa powyżej, nie zostanie wyczerpany i że śmieci do wywózki znajdą się przy koszach przed godziną 6:45.

W zamyśle inicjatorów, zaoferowanie bezpłatnego wywozu śmieci powinno ograniczyć przypadki wyrzucania odpadów w niedozwolonych miejscach. Takie nielegalne składowanie, a raczej jego sprzątanie, kosztuje nasze miasto coraz więcej pieniędzy każdego roku.
Raport z okresu próbnego wywozu śmieci wielkogabarytowych zostanie porównany ze statystykami nielegalnego składowania odpadów – a miejscy urzędnicy wyciągną odpowiednie wnioski z danych za kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że każdy mieszkaniec Peterborough nadal może pozbyć się dużych śmieci na własną rękę, zawożąc je do Household Recycling Centre w Dogsthorpe.

Więcej informacji o transporcie dużych śmieci wraz z listą dozwolonych do przekazania przedmiotów znajduje się na stronie Peterborough City Council.

Komentarze   

0 #1 Ewa 2017-12-06 17:16
Mam do wywozu parę rzeczy proszę o kontakt
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC