1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 15.11.2018
   accidentZigZag-Baner  banner ubezpieczenia  sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Mieszkaniowe oszustwo Łotyszki

lotyszka peterboroughNieuczciwa najemczyni mieszkania socjalnego w St. Neots zgarnęła £31,000 wynajmując swoje własne mieszkanie w Peterborough. Teraz kobieta musi oddać całą sumę w ciągu sześciu miesięcy – w przeciwnym razie pójdzie do więzienia na rok. Tak kilka dni temu zadecydował Peterborough Crown Court.

Irina Serstena zakupiła mieszkanie w budynku Gabriel Court w Peterborough w sierpniu 2011 roku. Nie przeszkodziło jej to w dalszym staraniu się o mieszkanie socjalnie w St. Neots. Kobieta ukryła przed urzędem zarówno fakt, że jest właścicielką lokalu w naszym mieście, jak i swoje późniejsze dochody z tytułu najmu nieruchomości.

Serstena w październiku 2011 roku otrzymała mieszkanie socjalne przy Loves Way w St. Neots i w listopadzie tego samego roku wprowadziła się do niego.

Przez okres sześciu lat wynajmowała mieszkanie w Peterborough, wciąż mieszkając w St. Neots. „Zarobiła” na tym ponad trzydzieści tysięcy funtów.

Prawda o nieuczciwej i nielegalnej praktyce wyszła na jaw w trakcie dochodzenia, prowadzonego przez urzędników z Huntingdonshire District Council.

Serstena po raz pierwszy pojawiła się przed sądem w grudniu ubiegłego roku. Sąd stwierdził jej winę i skazał na 150 godzin bezpłatnej pracy na rzecz społeczności. W ubiegły piątek wydał natomiast nakaz konfiskaty, w myśl którego Łotyszka ma zwrócić £31,184.62 w ciągu sześciu miesięcy. Brak wypełnienia nakazu będzie skutkować rocznym pozbawieniem wolności.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC