1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.9.2018
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Niebezpieczne owady w centrum

krupowkaUrząd miasta wraz z Amey Peterborough informują o inwazji gąsienic kuprówki. Larwy w dużej ilości pojawiły się na St. John's Square. Podjęto już odpowiednie kroki przeciwdziałające obecności owadów, jednak mieszkańców miasta prosi się o szczególną ostrożność, gdyż kontakt z gąsienicami może spowodować silne uczulenie.

Przechodnie muszą zachować czujność i pod żadnym pozorem nie dotykać gąsienic czy roślin w ścisłym centrum naszego miasta.

Kontakt z larwami kuprówki (brown tail moth) może być niebezpieczny dla zdrowia. Zanim gąsienica przemieni się w pięknego białego motyla, okrywają ją włoski, zawierające substancję uczulającą. To ona powoduje reakcje alergiczne naszej skóry, z pieczeniem, wysypką, bąblami czy uciążliwym swędzeniem włącznie.

Narażone są wszystkie osoby, bez względu na przeszłe i obecne alergie czy ich zupełny brak.

Tymczasem szkodniki zdołały zniszczyć małe drzewka zasadzone przy St John's Square, które niestety będą musiały zniknąć z placu. Urząd planuje zasadzenie w ich miejsce nowych roślin.

 

gasienice peterborough 2018

 

gasienice peterborough 2018 1

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC