1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.4.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Rozbudowa islamskiej szkoły

iqra academy peterboroughIslamska żeńska szkoła w Peterborough planuje w najbliższym czasie rozbudowę i przenosiny do większej siedziby w centrum miasta. Iqra Academy, położona przy Enterprise Way w dzielnicy Bretton, liczy również na możliwość otwarcia swojej szkoły podstawowej dla dziewczynek i chłopców oraz średniej męskiej.

Obecnie do szkoły uczęszczają 94 uczennice. Po wdrożeniu planów w życie, uczennic wywodzących się z różnych religii, miałoby być już 600.

Dyrekcja placówki ma nadzieję na przeprowadzkę jeszcze przed wrześniem tego roku.

Chce również ubiegać się o status tzw. free school czyli szkoły, która jest niezależna, bezpłatna i która nie musi podążać za krajowym programem nauczania.

Dyrektor Iqra Academy, Dr Michael Wright oraz nauczyciel Tom Wright, zostali niedawno uhonorowani krajowymi nagrodami przyznawanymi przez Association of Muslim Schools. Kierownik szkoły, który doświadczenie w zawodzie zdobywał w Arabii Saudyjskiej, otrzymał wyróżnienie dyrektorskie. Drugiego pana Wrighta nagrodzono natomiast za wkład w promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży.

Kierownictwo szkoły liczy, że krajowe nagrody będą „kolejnym krokiem pomagającym w integracji społecznej w Peterborough”.

Główną misją szkoły, która funkcjonuje m.in. dzięki datkom lokalnej społeczności muzułmańskiej jest „ukształtowanie jednostek na osoby wykształcone, ułożone i pobożnych muzułmanów”.

iqra academy peterborough slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC