1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Więzienie dla kobiety, która zaniedbała dziecko

monika rudaityteKobieta, która nie zrobiła nic, aby uchronić swoje dziecko przed przemocą, usłyszała wyrok: cztery lata i dziewięć miesięcy pozbawienia wolności. Monika Rudaityte, lat 27, zamieszkała przy Badgeney Road w March, została osądzona i skazana przez Peterborough Crown Court we wtorek, 29 maja.

Sąd usłyszał m.in. o tym, że Rudaityte przebywała w domu, gdy jej 18-miesięczna córeczka została uderzona w twarz przez 29-letniego Deividasa Subaciusa. Do zdarzenia doszło we wrześniu zeszłego roku. Mężczyzna był na tyle perfidny, aby nagrać całą sytuację, a następnie wysłać film do dziadków dziewczynki z żądaniem zapłaty £130 za zaprzestanie wyrządzania krzywdy. Dziadkowie natychmiast zaalarmowali policję, która aresztowała Subaciusa.

Po incydencie, prawe oko dziecka było opuchnięte i posiniaczone. Badanie lekarskie dodatkowo wykazało u dziewczynki osiem zaleczonych złamań m.in. kości udowej, nadgarstka, obojczyka i żeber.

Wtedy potwierdziło się, że dziecko nie jest otoczone należytą opieką. Matka dziewczynki nie zapobiegła tym wszystkim okropnym obrażeniom, nie zawiadomiła służb i nie zgłosiła się do nikogo z prośbą o pomoc.

Całe szczęście po urazach obecnie nie ma już ani śladu a córeczka dobrze się rozwija.

Oprawca, Deividas Subacius, został w lutym skazany na siedemnaście lat więzienia.

Jeśli ktokolwiek zna dziecko, które znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie, powinien zadzwonić pod numer 999 bądź skontaktować się z NSPCC (0808 800 5000), jeśli dochodzi do molestowania lub przemocy wobec osoby małoletniej.

 

monika rudaityte 1

 

monika rudaityte slider

Fot.: Monika Rudaityte

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC