1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Więzienie dla kobiety, która zaniedbała dziecko

monika rudaityteKobieta, która nie zrobiła nic, aby uchronić swoje dziecko przed przemocą, usłyszała wyrok: cztery lata i dziewięć miesięcy pozbawienia wolności. Monika Rudaityte, lat 27, zamieszkała przy Badgeney Road w March, została osądzona i skazana przez Peterborough Crown Court we wtorek, 29 maja.

Sąd usłyszał m.in. o tym, że Rudaityte przebywała w domu, gdy jej 18-miesięczna córeczka została uderzona w twarz przez 29-letniego Deividasa Subaciusa. Do zdarzenia doszło we wrześniu zeszłego roku. Mężczyzna był na tyle perfidny, aby nagrać całą sytuację, a następnie wysłać film do dziadków dziewczynki z żądaniem zapłaty £130 za zaprzestanie wyrządzania krzywdy. Dziadkowie natychmiast zaalarmowali policję, która aresztowała Subaciusa.

Po incydencie, prawe oko dziecka było opuchnięte i posiniaczone. Badanie lekarskie dodatkowo wykazało u dziewczynki osiem zaleczonych złamań m.in. kości udowej, nadgarstka, obojczyka i żeber.

Wtedy potwierdziło się, że dziecko nie jest otoczone należytą opieką. Matka dziewczynki nie zapobiegła tym wszystkim okropnym obrażeniom, nie zawiadomiła służb i nie zgłosiła się do nikogo z prośbą o pomoc.

Całe szczęście po urazach obecnie nie ma już ani śladu a córeczka dobrze się rozwija.

Oprawca, Deividas Subacius, został w lutym skazany na siedemnaście lat więzienia.

Jeśli ktokolwiek zna dziecko, które znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie, powinien zadzwonić pod numer 999 bądź skontaktować się z NSPCC (0808 800 5000), jeśli dochodzi do molestowania lub przemocy wobec osoby małoletniej.

 

monika rudaityte 1

 

monika rudaityte slider

Fot.: Monika Rudaityte

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC