1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Widmo upadku nad Poundworld

poundworld ukKryzys ekonomiczny trwa. Po likwidacji sieci sklepów Toys R Us czy Maplin oraz w obliczu problemów finansowych takich tytanów na rynku, jak House of Fraser, Mothercare, Prezzo, New Look oraz Carpetright – teraz Poundworld walczy o swoją przyszłość. Zarządcy próbują znaleźć chętnego do przejęcia całego lub części biznesu. Biznesu, który zatrudnia ponad 5000 osób w 355 sklepach w całym kraju, w tym również i w Peterborough.

O problemach firmy dowiedzieliśmy się po raz pierwszy w kwietniu tego roku, kiedy to jej właściciele z amerykańskiego TPG Capital oznajmili, że rozważają możliwość wprowadzenia procedury CVA czyli specjalnej umowy z wierzycielami, dotyczącej ich zapłaty.

Zarządcy z firmy Deloitte pozostają optymistyczni w zapewnieniach, że sklepy sieci będą pracowały jak dotychczas i że żadne zwolnienia czy zamknięcia punktów handlowych nie są obecnie brane pod uwagę.W międzyczasie wdrażają oni plan restrukturyzacji i poszukują nowego nabywcy dla firmy. Rozmowy z dwoma potencjalnymi kupcami już zakończyły się fiaskiem – szepcze się jednak o powrocie Chrisa Edwardsa, który założył w biznes w 1974 roku w Wakefield i sprzedał go TPG za 150 mln funtów w 2015.

Przyczyny kłopotów finansowych firmy upatruje się nie tylko w Brexicie i ogólnej sytuacji ekonomicznej w kraju, ale również w nasilonych działaniach konkurencji i w mniejszej ilości klientów, przychodzących do sklepów Poundworld. Sieć stawiała czoła dodatkowym przeciwnościom: inflacji czy niewielkim możliwościom dalszej ekspansji Wielu twierdzi też, że firma straciła swój „fundament” w postaci wspomnianego powyżej założyciela i że po swojej sprzedaży nie zdołała się już podnieść.

Wyniki finansowe zdają się potwierdzać tę ostatnią tezę. W latach 2015 – 2016 firma odnotowała stratę w wysokości £5.4 mln funtów – rok później kwota zwiększyła się ponad trzykrotnie.

poundworld uk slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC