1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.4.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Przestępcy posiedzą dłużej w więzieniu w Peterborough

wiezienie peterboroughRaport organizacji Howard League for Penal Reform ujawnia, że latach 2016-2017 więźniom przebywającym w zakładach karnych na terenie Peterborough i hrabstwa Cambridgeshire przedłużono odsiadki o łącznie piętnaście lat. To kara za łamanie więziennych zasad oraz złe zachowanie.

Ponad 5,500 dni dodatkowej odsiadki otrzymali skazani z więzień Littlehey, Peterborough i Whitemoor. Przy czym kara dla przestępców w naszym miejskim areszcie była największa; na oddziale dla panów zawyrokowano o ekstra 3,015 dniach pozbawienia wolności, a w przypadku pań było to 447 dni. HMP Whitemoor zasądziło łącznie 1,297 dni dodatkowego więzienia dla kryminalistów, a placówka Littlehey - 774 dni.

Raport nie pozostawia wątpliwości; system dyscyplinowania w więzieniach stracił swoją równowagę, przydzielając w samym regionie East Anglia ponad 30 tysięcy dni dodatkowej kary w 2017. To nie tylko wzrost o 26% w porównaniu do roku ubiegłego (2016 - 24,083 dni więcej do odsiedzenia), ale również łącznie 83 lata więzienia dla zachowujących się nieodpowiednio skazańców. To także, jak głosi raport, jeden z czynników wpływających na przeludnienie więzień i niedobór personelu w placówkach. - Liczby ukazują pilną potrzebę reformy więziennictwa – wyrokują specjaliści z Howard League for Penal Reform. - Więzienie, które tylko pogłębia kary, nie jest dobrym więzieniem.

Jako alternatywę dla dodatkowych dni pozbawienia wolności, autorzy raportu wskazują m.in. przeprowadzanie szkoleń i zachęcanie personelu więziennego do rozwiązywania konfliktów w sposób inny niż przedłużanie odsiadek. W przeciwnym razie system więziennictwa czeka „katastrofa”, a problemów, zamiast ubywać, będzie jeszcze więcej. Większa presja na więźniach oraz przeludnienie mogą w efekcie doprowadzić do przemocy i narkomanii.

Placówki pozbawione możliwości przedłużania kar więzienia za złe zachowanie osadzonych, jak pokazują przykłady ze Szkocji, są bezpieczniejsze i bardziej sprawiedliwe. Stają się również środowiskiem, w którym rzadziej kształtują się recydywiści.

W sumie w całym kraju w 2017 roku więźniom dodano do wyroków prawie 360,000 dodatkowych dni czyli niespełna... tysiąc lat.

wiezienie peterborough slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC